Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Pokutu 250 tisíc vyměřili inspektoři plzeňské pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) provozovateli bioplynové stanice ve Svojšíně na Tachovsku, společnosti IC-PARK ENERGO. Firma podle inspektorů provozovala bioplynovou stanici v rozporu s integrovaným povolením. Dlouhodobě skladovala tuny kuchyňských odpadů a neprováděla mikrobiologické rozbory v souladu s evropskými předpisy. Déle uložené odpady kvasily a jejich zápach se šířil do okolí.

Sdružení měst a obcí Plzeňského kraje (SMOPK) navrhuje státu, aby v rámci urychlení zotavení ekonomiky po pandemii COVID-19 zvážil možnosti bezúplatných převodů svých majetků na obce. Opatření by nezvýšilo rozpočtový schodek, přesto by výrazně pomohlo obcím v uskutečnění jejich investičních záměrů.

Aktualizováno 12:15 Šest jednotek hasičů vyjíždělo po 9. hodině k požáru rodinného domu v Žižkově ulici v Domažlicích. Starší muž utrpěl vážné popáleniny.

úterý, 14. červenec 2020 14:12

Koronavirus ukončil dětský tábor na Plzeňsku

Dětský tábor v Letinech na jižním Plzeňsku musel být ukončen poté, co se u jednoho z účastníku potvrdila nákaza nemocí Covid-19. Podle prvních informací je asi 80 dětí aktuálně v karanténě.

Výstavba druhé etapy západního okruhu propojí Bory, Skvrňany, Křimice, Radčice a Severní Předměstí. Úsek dlouhý 3456 metrů za 1,8 miliardy by měl být dokončen do tří let.

Pouze několik lidí dorazilo na předvolební mítink Václava Klause mladšího, který se konal na začátku července v Plzni.

Levandule má mnoho druhů, jedno mají však společné…opojnou vůni a blahodárné účinky její silice. Mezi nejvíce rozšířené druhy u nás patří levandule lékařská, levandule klasnatá nebo korunkatá. Může vás překvapit i druhy, které nemají typickou fialovou barvu, jako levandule bílá modrá nebo bílá.

Ihned po posledním zápase s Libercem se hráči Viktorky rozjeli na dovolenou. Ta bude letos poměrně krátká – již ve čtvrtek 23. července se budou hlásit Adrianu Guľovi na startu letní přípravy.

Aktualizováno 21:30 Jednadvacetiletá žena utrpěla vážné zranění při nehodě osobního auta na přivaděči číslo 180 od dálnice D5 k obci Letkov.

Zhruba 35 milionů korun je v současné době účet pandemie nemoci covid-19 v nemocnicích Plzeňského kraje. O tuto částku se od února do června navýšily výdaje krajských nemocnic v souvislosti s koronavirovou krizí. V částce jsou zahrnuty zvýšené mzdové náklady i nákupy ochranných pomůcek a vybavení covidových pracovišť. Nemocnice během pandemie hospitalizovaly 250 pacientů s podezřením na nákazu koronavirem.