Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Fotbalisté Plzně v posledním pátém kole skupiny o titul prvoligové nadstavby doma deklasovali Liberec 4:0 a zakončili tak nejlépe, jak mohli, sezónu 2019/2020. "Hráli jsme výborný zápas, splnil přísná kritéria. Zasloužené vítězství, potěšili jsme fanoušky a udělali jsme krásnou rozlučku se svým dlouholetým kapitánem. Za mě to byl velmi vydařený večer," prohlásil kouč Viktorie Adrián Guľa.

Když mu Luděk Pernica přepouštěl místo v sestavě a on převzal kapitánskou pásku od Jakuba Brabce, stadion burácel i přesto, že mohly přijít jen dvě tisícovky fanoušků. Roman Hubník, neodmyslitelná součást novodobé historie Viktorie Plzeň, odehrál posledních 30 minut proti Liberci. Výhra 4:0 jakoby byla symbolická. Právě dres s číslem 4 v Plzni sedm let nosil. "Nejdůležitější je, že jsem se loučil na hřišti," přiznával muž, který s Viktorií získal tři tituly a zahrál si Ligu mistrů.

Petřínskou ulicí a souběžnou ulicí U Světovaru na Slovanech, které slouží řidičům jako spojky mezi Sušickou a Koterovskou, denně projedou tisícovky aut. Vlivem nárůstu dopravního zatížení se tam zvýšilo i množství dopravních nehod. Vedení městského obvodu se tak rozhodlo na situaci reagovat, připravilo speciální zpomalovací terče a chystá i změnu přednosti v jízdě.

čtvrtek, 9. červenec 2020 11:42

Plzeňská zoo se pochlubila novým přírůstkem

Chov kočkodanů Brazzových se opět rozrostl. Nejnovější mládě přišlo v plzeňské ZOO na svět 9. května. Jeho pohlaví zatím není známo.

Velkou úlevu a radost zároveň mohli fanoušci plzeňské ženské házené pocítit na začátku června. Exekutiva ČSH na svém jednání přijala DHC Plzeň mezi účastníky nejvyšší česko-slovenské soutěže - MOL ligy. Jako devátý český tým tak odstartuje DHC Plzeň spolu se všemi českými celky, které nastupovaly v soutěži v této sezóně (DHK Baník Most, DHC Slavia Praha, Sokol Poruba, Zora Olomouc, Veselí nad Moravou, Hodonín, Sokol Písek, HC Zlín). K nim se přidají 4 slovenské týmy (Michalovce, Prešov, Šala a Dunajská Streda) a nový ročník tak odstartuje se 13 účastníky.

Také letos budou mít děti a mladí lidé možnost vyzkoušet téměř všechny tradiční i neobvyklé sporty během akce Sportmanie.

Silné bouřky by měly v průběhu pátečního odpoledne zasáhnout většinu území republiky.  Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu je v platnosti od 15 hodin.

Plzeňský kraj řeší problémy s novým autobusovým dopravcem Arriva Střední Čechy, který začal v kraji jezdit od poloviny června. V posledních dnech dopravce odříká velké množství spojů, například dnes je jich přes 30, zejména na severním a jižním Plzeňsku. Problém je v nedostatku řidičů. Kraj s dopravcem intenzivně jedná, za neodjeté spoje bude podle smlouvy tvrdě pokutovat, řekl náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Čížek (STAN). Mluvčí Arrivy Jan Holub problémy potvrdil, zejména na Plzeňsku se firma podle něj potýká s vysokou nemocností řidičů.

Pětapadesátiletý muž z Klatov si zadělal na velké problémy. Po havárii totiž nadýchal 2,30 promile alkoholu.

Voda ve venkovních koupalištích v Plzeňském kraji má stále vyhovující kvalitu a podle dostupných informací by na sledovaných místech neměla způsobit plavcům žádné zdravotní potíže. Vodu vhodnou ke koupání má podle krajské hygienické stanice všech víc než 20 koupacích míst, která hygienici v kraji sledují. Jejich poslední dostupné údaje jsou ale z přelomu června a července. Podle hydrobiologa Jindřicha Durase se dá stále dobře koupat v dolní části přehrady Hracholusky i v plzeňských rybnících, kvůli hnědému zákalu naopak nedoporučuje plavání v přehradě České údolí u Plzně.