Doubravka ocenila na Sportmanii Plzeň legendy i talenty

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 24. srpen 2021 17:54
Doubravka ocenila na Sportmanii Plzeň legendy i talenty Foto: Z. Vaiz

Sportovní legendy i talenty ocenilo vedení městského obvodu Plzeň 4. Slavností ceremoniál proběhl na Dni se Čtyřkou, který se konal v rámci právě probíhající Sportmanie za OC Plzeň Plaza. Předání cen doprovodila autogramiáda dvou běžkyň a účastnic olympiády v Tokiu Kristiiny Mäki a Terezy Hrochové a hokejistů HC Škoda Plzeň.

„Vážíme si mladých talentů i legendárních sportovců, kteří sportu zasvětili život, a nyní své znalosti v roli trenérů předávají dalším generacím. Patří jim za to velká poklona a já mám velkou radost, že jsme zástupce obou kategorií mohli přivítat na Sportmanii a na pódiu jim poděkovat za jejich obrovské nasazení a skvělou reprezentaci nejen našeho obvodu, ale celého českého sportu,“ říká starosta čtvrtého plzeňského obvodu Tomáš Soukup (ANO).

Za celoživotní přínos v oblasti sportu vedení obvodu ocenilo bývalého atleta a úspěšného trenéra Jiřího Henžlíka, který je občanem Doubravky již od roku 1969. Jiří Henžlík se věnoval především hodu kladivem, během své trenérské kariéry pak přivedl na svět řadu úspěšných sportovců. Do trenérského důchodu odešel ve svých 85 letech v roce 2019.

„Ze sportovních legend jsme ocenili také bývalého hokejistu extraligové Škodovky a dnes hokejového trenéra Milana Voláka, který v Plzni na začátku devadesátých let hrával v útoku s Martinem Strakou a Radkem Kampfem. Z mladých talentů, kteří mají vztah k Doubravce, jsme předali ocenění běžci na lyžích Ondřeji Zunovi. Jsem moc rád, že se tak stalo právě na Sportmanii, která skvěle propaguje sport a ukazuje i sporty, které mnozí z nás ani neznají. Mládí a sport prostě patří k sobě,“ říká místostarosta obvodu Zdeněk Mádr (ODS).

Zatímco sportovním legendám vedení obvodu věnovalo dárkové koše a pamětní listy, sportovec Ondřej Zuna obdržel dárkový poukaz na sportovní potřeby. Všichni ocenění obdrželi také knihu o historii městského obvodu Plzeň 4 od nakladatelství Starý most a propagační předměty. Jak se na Čtyřce sportuje, potvrzují slova Ondřeje Zuny.

„Hodně využívám toho, že bydlím blízko Chlumu, na kterém je dost nepříjemných kopců, které se dají vybíhat ze všech možných úhlů. I na takto relativně malém kopci si člověk může dát pořádně do těla. V okolí je i spousta přírody,“ svěřil se Ondřej Zuna, jehož nebližším cílem je účast na mistrovství světa juniorů, kde chce zabojovat o co nejvyšší umístění.

Slavnostní ceremoniál a ocenění sportovců městského obvodu Plzeň 4 se na Sportmanii konalo druhým rokem a pomalu se stává tradicí. Předání cen se zúčastnili také bývalý špičkový házenkář a zástupce Nadačního fondu západočeských olympioniků Vladimír Haber, místostarosta Václav Beran a místostarostka Lenka Kočová. Čtvrtý obvod dodatečně ocení také atletku Lindu Suchou, která se z předání cen omluvila.