Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Při střetu dvou osobních aut na silnici druhé třídy mezi obcí Starý Láz a Nýrskem na Klatovsku zahynula třiadvacetiletá žena. Další čtyři osoby transportovali záchranáři do nemocnice.

Nový atletický tunel s moderním zázemím bude od začátku února sloužit atletům v Plzni. Za téměř 118 milionů korun vyrostl spolu s parkovištěm pro 52 automobilů v těsné blízkosti Sportovního gymnázia a atletického stadionu na Skvrňanech. 

Třicetiletý dělník, který pracoval na stavbě domu v Plzni na Slovanech, podlehl těžkým zraněním poté, co na něj spadlo bednění. Případ vyšetřují kriminalisté.

Středně těžké zranění utrpěl jednatřicetiletý řidič osobního auta poté, co jeho vozidlu nedal na křižovatce Gerská x Studentská přednost kamion.

Až pět let za mřížemi může strávit třiadvacetiletá zaměstnankyně banky poté, co odčerpala finanční prostředky z účtů klientů a peníze naopak poslala na svoje účty.  Celkem si vydělala více než 300 tisíc korun.

Hokejisté Plzně nestačili ve 40. extraligovém kole na Olomouc a na jejím ledě prohráli 2:3. Domácí poslal do vedení v 7. minutě Knotek, na začátku druhé třetiny sice vyrovnal obránce David Kvasnička, pak ale znovu dvakrát udeřila Mora, když se trefili Mareš a podruhé Knotek. Indiáni v závěru zvládli už pouze snížit tři minuty před třetí sirénou zásluhou Jakuba Poura. Zápas poznamenala vyloučení, kteří rozdali hned pět vyšších trestů.

neděle, 22. leden 2023 09:51

Plzeň plesala v rytmu magické noci!

Magická noc byla tématem už 18. reprezentačního plesu města Plzeň. Páteční večer tak Měšťanskou besedu v Plzni proměnil v působivý prostor plný originálních dekorací z říše snů a fantazie i jemných barevných světelných efektů.

Ceny za nájemné v městských bytech v Plzni se od 1. března 2023 nezvýší. Radnice totiž neuplatní možnost každoročního navyšování základního nájemného i přes rostoucí míru inflace. Právě kvůli vysokým cenám energií a rostoucím nákladům nechce město zvyšovat finanční dopady na své nájemce. V nebytových prostorech, využívaných zejména živnostníky a podnikateli, půjde město na polovinu možného růstu, tedy na 7,6 procenta, což je polovina loňské inflace.

Po dvou remízách zakončili fotbalisté Viktorie Plzeň soustředění ve Španělsku vítězně. Díky dvěma přesným zásahům Tomáše Chorého porazili norského mistra Molde FK 2:0.

Aktualizováno 22. 1. 9:29 Od středy pátrali kriminalisté po dvaasedmdesátiletém Petru B., který trpí psychickým onemocněním a je nutné, aby bral léky. Nakonec se ho podařilo najít v okrese Plzeň-venkov.

Strana 1 z 875