Sportmanie je skvělá akce, zvlášť v této době potřebná, říká ředitel společnosti Ball

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 26. srpen 2021 14:01

V plném proudu je v areálu za obchodním centrem Plaza letošní ročník Sportmanie Plzeň 2021. Až do neděle 29. srpna si návštěvníci mohou vyzkoušet tradiční i méně známé sporty. „Je to skvělá příležitost, jak obyvatelům Plzně a okolí, rodičům a zejména dětem ukázat široké možnosti trávení volného času,“ vysvětluje důvody podpory akce Radek Mádr, ředitel společnosti Ball Beverage Packaging v České republice.

Proč se společnost Ball rozhodla podpořit akci jako je Sportmanie? Co má sport společného s výrobou plechovek?
Sportmanie je skvělá akce, která je zvlášť v dnešní postcovidové době také velmi potřebná. Děti potřebují pohyb a v Plzni je aktivní široká řada skvělých sportovních klubů. Je to skvělá příležitost, jak obyvatelům Plzně a okolí, rodičům, ale zejména dětem ukázat široké možnosti trávení volného času. Při sportu každý potřebuje pravidelně doplňovat tekutiny. A my vyrábíme obalový materiál, plechovky, které jsou z řady důvodů pro nápoje sportovců nejlepší. Hliník se totiž velmi rychle nachladí a udrží teplotu, navíc je stoprocentně recyklovatelný, takže při správném vytřízení se může používat stále dokola a snižuje tak ekologickou zátěž. Na akci proto také informujeme návštěvníky o jeho výhodách a o důležitosti recyklace. Podpora Sportmanie je zároveň prvním krokem společnosti Ball ve spolupráci s městem Plzeň. Naším cílem je dostat se do popředí v ČR v oblasti recyklace hliníkových nápojových obalů. Tak, aby Plzeň šla příkladem ostatním velkým městům v naší zemi.

Je teď Sportmanie o to důležitější, že děti kvůli koronaviru dlouho nemohly sportovat, a už se ke své sportovní aktivitě v mnohých případech vůbec nevrátily?
Pandemie koronaviru se negativně podepsala na nás všech. Sport je pro lidi důležitý v jakékoli době. A je pravda, že v době epidemie, všemožných opatření a uzávěr sportovních středisek se nám pohybu příliš nedostávalo. O to důležitější je dnes umožnit pohyb a sport nejen v rámci sportovních klubů a organizovaných sportů. I ty jsou ale velmi podstatné především pro výchovu dětí. Kromě toho, že se díky nim děti hýbou pravidelně, navazují také důležité sociální kontakty a přátelství s jinými dětmi, což je v současnosti dalším důležitým aspektem. Sportmanie je místo, kde se lidé mohou dozvědět o téměř až netušených možnostech, co vše se dá dělat, a hlavně, co mohou dělat přímo v Plzni. Proto jsou akce jako je Sportmanie přesně to, co obyvatelé města potřebují. A my takové aktivity samozřejmě rádi podpoříme.

A co akci jako Sportmanie přinášíte v rámci této podpory?
Pro nás je velmi důležité motivovat lidi k třídění plechovek a ukázat výhody jejich recyklace. Kupříkladu fakt, že oproti výrobě z primárních zdrojů šetří recyklace až 95 % energie, nebo že plechovky jsou téměř bezezbytku recyklovatelné. Na našem stánku, který naleznete přímo v areálu Sportmanie, proto máme velké kovové srdce, které slouží právě jako sběrný kontejner na plechovky. Srdce je ale také součástí několika her pro děti, kterým tímto způsobem ukazujeme, že třídění může být i zábava. Trefit se do něj plechovkou z větší vzdálenosti je ovšem výzva i pro dospělé, kteří si tak často rádi zahrají spolu se svými dětmi. Každý den jsou na stánku také nachystané věcné ceny z fanshopu HC Škoda Plzeň, které ovšem rychle mizí. Je proto lepší zastavit se na stánku dříve než později.

Plánuje Ball podporovat mládežnické sporty, případně už nějaké podporuje?
V současné chvíli nám jde hlavně o to, aby se naši lidé dostali z koronavirové deprese a vyšli mimo své domovy. Třeba jen tak na procházku do přírody, na kolo, brusle nebo si s kamarády zahrát volejbal, fotbal či jiné aktivity. Podporujeme také sportovní eventy pro děti, na nichž, stejně jako na Sportmanii, edukujeme a motivujeme k třídění plechovek. K aktivitám mimo domov neodmyslitelně patří občerstvení, a tedy i nápoje v plechu. Do budoucna proto plánujeme v podpoře takovýchto akcí pokračovat a chceme spolupracovat s městem v oblasti recyklace a její podpory. Co se týče podpory konkrétních klubů, toto řešíme vždy individuálně podle našich aktuálních možností.

Co vaše společnost chystá v nejbližší době?
Naše společnost je velmi stabilní. Pracujeme s moderními technologiemi, neustále se vyvíjíme a držíme krok s dobou. To se týká také udržitelnosti a ochrany životního prostředí, které jsou pro nás velmi důležité. Naší výhodou také je, že vyrábíme produkt, který je téměř bezezbytku recyklovatelný, což přispívá k jeho popularitě mezi firmami i spotřebiteli a zvyšuje poptávku. V současné době také plánujeme stavět nový závod na Borských polích, který vytvoří až 200 nových pracovních míst pro kvalifikované zaměstnance z Plzeňska. Jsme tady už 25 let, s regionem i místními lidmi máme skvělé zkušenosti, takže jsme se rozhodli expandovat, dát slušnou práci více lidem a přispět tak ke stabilitě a zaměstnanosti.