Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Policisté pátrají po řidiči, který mezi obcemi Srní a Čeňkova Pila srazil cyklistu. Řidič od nehody ujel, policisté teď žádají svědky o záznam z kamer.

Začínající prázdniny každoročně přináší zvýšený počet dopravních nehod, dětských úrazů a také tonutí. To se potvrdilo také v Plzeňském kraji. Záchranáři zasahovali u několika havárii motocyklistů i u tonutí.

Čtyři těžce zraněné si vyžádala srážka dvou osobních aut, ke které došlo po 11. hodině v Kozolupech. 

Tým výzkumného centra RICE Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni stojí v čele mezinárodní skupiny vědců, kteří pracují na usnadnění boje s koronavirovou pandemií. Zabývají se použitím umělé inteligence v diagnostice a léčbě pacientů s COVID-19. Vědci zkoumali a nadále zkoumají, jak může umělá inteligence pomáhat lékařům a výzkumníkům zahlceným stále se zvětšujícím množstvím dat.

Neznámý pachatel poškrabal celkem jednadvacet osobních vozidel zaparkovaných v Ladově ulici v Domažlicích. Pátrají po něm kriminalisté. 

Plzeňský kraj přijde kvůli korona krizi až o miliardu korun. S ohledem na to již hejtmanství začalo hledat úspory. Podle ekonomické náměstkyně hejtmana Marcely Krejsové (ODS) je ale už nyní jisté, že se výpadek nedotkne zdravotnictví a sociálních služeb. Podnikatelům chce pak kraj pomoci zachováním zakázek, dotačních titulů a podporou turismu.

Dešťové srážky, bouřky, tropické teploty, ale i prudké ochlazení. To vše přinese počasí v následujících dnech.

Aktualizováno 9.7. 8:35 Po dvaasedmdesátileté Jiřině V. z Klatov pátrali od středečního rána policisté. V průběhu noci pak přišla dobrá zpráva. Seniorku se podařilo najít živou.

Festival Finále Plzeň museli organizátoři přesunout až na konec září, už v létě ale nachystali "ochutnávkové" akce. Plzeňské kulturní předzahrádky, Filmové večery na náplavce a Filmové hrady a zámky jsou projekty, které vznikly na pomoc těm, které zásadně postihla koronavirová krize.

Netradiční sezóna pro Viktorii Plzeň skončila. V posledním zápase, v němž se loučil bývalý kapitán Roman Hubník, Západočeši jasně dominovali a porazili Slovan Liberec 4:0. Dvě branky vstřelil Aleš Čermák, po jedné Jan Kovařík s Ondřejem Mihálikem.