Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

V Plzeňském kraji v uplynulém týdnu přibylo 330 nových případů nákazy koronavirem, o týden dříve byl týdenní nárůst 137 případů. Od začátku pandemie se tak celkem nakazilo 1545 lidí s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji, 22 lidí s nemocí covid-19 zemřelo, vyplývá z aktuálních statistik ministerstva zdravotnictví. Podle údajů ministerstva se k 3. září z nemoci vyléčilo 948 lidí s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji. Na 100.000 obyvatel kraje připadá 262 lidí s dosud prokázanou nákazou.

sobota, 12. září 2020 13:34

Plzeňský biskup Holub má koronavirus

Také Plzeňskému biskupství se nevyhnula pandemie koronaviru. Biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na nemoc COVID-19. Od čtvrtečního rána je spolu se svými dalšími spolupracovníky v dobrovolné domácí karanténě.

Dosavadní výsledky plošného testování obyvatel Nové Vsi na Plzeňsku zatím neprokázalo další nakažené. Výsledky ale zatím nejsou kompletní a budou přicházet ještě v dalších dnech, řekl ředitel Krajské hygienické stanice Plzeň Přemysl Tomašuk.

sobota, 12. září 2020 18:32

Europoslanci zasadili v Plzni stromy

Jedinečnou šanci zasadit strom, a symbolicky tak oslavit konec léta, měli lidé v sobotu ve Špitálském lese v Plzni-Doubravce. Ruku k dílu přiložili také europoslanci Jiří Pospíšil a Ondřej Knotek a vedoucí Informační kanceláře Evropského parlamentu v České republice Jiří Kubíček.

Společnost CIE consulting přišla s konkrétní myšlenkou, jak využít moderní technologii virtuální reality pro trénink zdravotníků. Tento projektový záměr, konkrétně Trénink integrovaného záchranného systému ve virtuální realitě, podala společnost CIE consulting do 2.kola veřejné soutěže Country for the Future, vypsané Ministerstvem průmyslu a obchodu, a umístila se mezi čtyři nejlepší projekty z celé České republiky.

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje nezaváhali ani ve druhém kole Strabag Rail extraligy. Z palubovky Zubří odvezli dva body za výhru 32:26.

neděle, 13. září 2020 11:48

Nové parkoviště vsakuje dešťovou vodu

Kapacita parkoviště v ulici U Borského parku vzrostla z původních 42 na 69 míst. Samozřejmostí jsou i dvě parkovací místa pro hendikepované občany. Na podzim budou k novému parkovišti vysázeny stromy a zeleň.

S pokračujícím podzimem budou průměrné teploty postupně klesat, ale i tak by podle meteorologů měly zůstat většinou nad hranicí dlouhodobých teplotních normálů nebo se pohybovat na rozhraní běžných a nadprůměrných hodnot.

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 3. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti Mladou Boleslav 2:1 a napravili tak zaváhání z Liberce. Viktorii poslal do vedení ve 21. minutě Jean David Beaguel, ve 32. minutě ovšem srovnal Mašek. O vítězství Západočechů nakonec rozhodla 74. minuta a trefa Lukáše Hejdy.

Fotbalisty Plzně posílí reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek, který do Viktorie míří z Dallasu. Americký klub o tom informoval na svém webu. Viktoria by jeho příchod měla oficiálně potvrdit až v pondělí dopoledne.