Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Pouze velmi mírně rozvolní vláda současná opatření, která platí do 21. března. Nově bude možné sportování a procházky i mimo obec, ale pouze v rámci okresů. Sportující lidé nebudou muset mít roušku, pokud dodrží rozestup od dalších lidí.

Na volné ploše u postranního vstupu na vlakové nádraží v Plzni a na autobusový terminál vyroste do konce dubna kontejnerové "městečko" za zhruba 20 milionů Kč. Dosavadní nevzhledné místo, jemuž Plzeňané říkali "ukrajinské" parkoviště, má sloužit jako atraktivní brána do krajského města. Nabídne služby jako infocentrum, vyhlídku na střed města i vlakovou křižovatku, gastronomii a cykloboxy. Informovali o tom náměstkové primátora Michal Vozobule (TOP 09) a Pavel Šindelář (ODS). Město stihne stavbu za pět měsíců.

Komedii ženy v běhu zná v podstatě každý, ale už asi méně lidí ví, že scénárista a režisér tohoto filmu je Plzeňák. Dalším hostem Michala Jančaříka v pořadu Ztráty a nálezy byl Martin Horský. 

pátek, 19. březen 2021 09:48

Tvoř svou budoucnost s FEL

Často přemýšlíte o tom, co nám přinese budoucnost? Zajímají vás moderní technologie? Doufáte, že nám budou usnadňovat život, ale budou také zároveň šetrné k přírodě? Chcete se na jejich vývoji podílet?

Je známá jako autorka románů Podbrdské ženy a Eugenie. Spisovatelka Jana Poncarová teď chystá další román, který je inspirovaný osudy cyklistky a baronky Blanky Battaglia. "Moje kamarádka Martina Hudečková, čte knihu první a já ji vždycky prosím, aby na mě byla přísná a dala mi hodně připomínek," říká Poncarová.

Ač rodák z Loun, většinu času potkáte Marka Mikuláška v Plzni. Herce činohry Divadla J. K. Tyla můžete od podzimu potkávat také coby moderátora zpravodajské relace na ZAK TV. 

V pondělí 22. března 2021 uplyne jeden rok od úmrtí první oběti koronaviru v naší zemi. Byl jí muž ve věku 95 let, který zemřel ve Fakultní nemocnici Bulovka. V průběhu následujících dvanácti měsíců zemřelo v souvislosti s pandemií virového onemocnění covid-19 dalších více než dvacet tisíc našich spoluobčanů. Česká biskupská konference se připojuje k občanské iniciativě Minuta ticha, a prosí duchovní správce, aby v pondělí 22. března od 12 hodin nechali znít kostelní zvony jako připomínku za oběti nemoci covid-19. K výzvě se připojila i Českobratrská církev evangelická.

Na celém území Česka hrozí od pátečního večera až do sobotního dopoledne tvorba náledí. Výstraha bude platit od pátečních 20 hodin a až do sobotní 10. hodiny.

V Plzeňském kraji za uplynulých sedm dní opět ubylo nově zjištěných nákaz koronavirem. Testy jich potvrdily 4833, tedy o 20 procent méně než o týden dřív. Počty nových případů tak v mezitýdenním srovnání klesly podruhé od poloviny ledna. Poprvé po delší době také klesl týdenní počet úmrtí nakažených. Za posledních sedm dní zemřelo v kraji 113 lidí, s covidem-19, což byl pokles o téměř 30 procent v porovnání s předchozím týdnem. I přes mírný pokles nových případů jsou nemocnice vytížené a stále chybí lůžka intenzivní péče. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jedna z jizev – obří díra po Kulturním domu Inwest, zdobí tvář Plzně už devět let. Sice se pro ni našlo praktické využití a v současnosti slouží jako parkoviště, ideální řešení to ale není. I kvůli prázdnému prostoru se z dříve lukrativního místa stala nevyhledávaná část města. Už brzy by se to ale mělo změnit.