Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

pátek, 17. červenec 2020 11:49

Nemocnice v Klatovech má nové oddělení

Klatovská nemocnice otevřela nové oddělení zdravotně sociálních lůžek. Rekonstrukce za 4.5 milionu teď nemocnici umožní postarat se o pacienty, kteří by už normálně mohli odejít do domácího léčení, ale neměl by jim kdo pomáhat.

Nové moderní sběrné místo mají k dispozici v Radčicích. Od jeho zřízení za půl milionu korun na celkové ploše 225 metrů čtverečních si radnice městského obvodu slibuje snížení výskytu černých skládek a tím i zvýšení kvality života občanů. 

Lidé ve Stříbře na Tachovsku budou letos na začátku října kromě krajských a senátních voleb hlasovat také v obecním referendu. Radnice se bude ptát, zda má začít stavět nový krytý plavecký bazén. Na jeho stavbu si nechala vypracovat studii, která náklady na bazén odhaduje přibližně na 200 milionů korun. To je zhruba jeden roční rozpočet města se 7700 obyvateli. Náklady by město plně hradilo z úvěru. Vedení radnice chce lidem před konáním referenda ještě celý záměr podrobně představit, řekl místostarosta Karel Lukeš (Nezávislí za Stříbro).

V historické budově klatovské nemocnice mělo v následujících dvou letech vzniknout specializované Alzheimercentrum. Kvůli koronaviru a s tím souvisejícímu nejistému financování ale místní radnice projekt za zhruba 160 - 190 milionů korun pozastavila a oddálila prozatím na neurčito.

čtvrtek, 16. červenec 2020 15:47

Počet cizinců v kraji se za 15 let ztrojnásobil

V roce 2019 žilo v Plzeňském kraji 39 779 cizinců bez osob s platným azylem, tvořili tak 6,7 % z celkového počtu obyvatel v regionu. Nejvyšší zastoupení podle státní příslušnosti měli osoby z Ukrajiny, Slovenska a Vietnamu. Zhruba polovina cizinců žila na území okresu Plzeň-město.

On-line nakupování potravin, oblečení či elektroniky s donáškou až domů nebo objednávky pizzy či jiných dobrot k večerní televizi pro nás už dávno nejsou nic neobvyklého. Představte si ale, že byste mohli jít ještě dál, a sice zařídit si on-line i vyprání! Až tam totiž zašla on-line čistírna a prádelna Cleany.cz, jejíž služby můžete nově využívat i v Plzni a okolí.

čtvrtek, 16. červenec 2020 17:20

Sportmanie Plzeň má vlastní vozový park

Tři nové automobily s logem Sportmanie Plzeň budou k vidění v průběhu července a srpna v ulicích regionu.

Po dlouhé době se v Domažlicích opět vaří pivo. Zájemci mohou první várku ochutnat v městském pivovaru 24. července, kdy se Kulturní centrum Pivovar poprvé otevře veřejnosti.

Už čtvrtým rokem svádí statečný boj s nemocí, na kterou nedávno zemřel fotbalista Marián Čišovský. Odchovanec plzeňské házené Zdeněk Hejduk se pere s ALS. Pomoci s léčbou se rozhodli i známí sportovci, kteří se vydají na virtuální běh. A spolu s nimi můžete pomoci i vy.

Již tuto sobotu čeká na družstva mužů a žen AK ŠKODY Plzeň druhé kolo extraligy, na které se vydají do Kladna. Tým žen vybojoval v loňském roce senzační stříbrné medaile a mužský skončil na výborném čtvrtém místě. Po smůle a zklamání, které si přivezly z prvního kola, budou jistě chtít všichni závodníci i závodnice napravit reputaci západočeského klubu a dokázat, že patří mezi top týmy v republice.