Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Zvýšený počet podvodných jednání na internetu zaznamenali v poslední době plzeňští policisté. "Nikomu přes internet neposkytujte své identifikační údaje, a už vůbec neposílejte kopie svých dokladů. Podvodníci jej totiž mohou následně využít k podvodům tím, že se schovají za získanou identitu," radí policisté.

Vláda bude žádat poslance o prodloužení nouzového stavu do 27. dubna, tedy o dalších 30 dnů. Nově také rozhodla, že budou muset testovat i firmy do deseti zaměstnanců, samotesty budou muset dělat OSVČ, které nepracují z domova, i neziskové organizace.

pondělí, 22. březen 2021 21:04

Nejmenší obce v kraji si rozdělí 60 milionů

Plzeňský kraj rozdělí nejmenším obcím do 2000 obyvatel 60 milionů korun na opravy obecních budov, místních silnic, požárních nádrží i kapliček. Peníze poslouží i na veřejný rozhlas a osvětlení, dětská hřiště a územní plány. Částka schválená v Programu stabilizace a obnovy venkova (PSOV) je kvůli propadům daňových příjmů a koronakrizi menší, v minulých čtyřech letech přesahovala 100 milionů Kč. Rada schválila rozdělení dotací, které ještě musí stvrdit zastupitelé. Informoval o tom náměstek hejtmanky Josef Bernard (STAN).

Hodně netradičního "viníka" má nehoda, ke které došlo v pondělí dopoledne v obci Oprechtice. Řidiči přeběhla přes cestu kočka, muž zpanikařil a havaroval.

úterý, 23. březen 2021 11:57

Vypuďte pavouky jednou provždy z domu

Přesto, že jsou pavouci užiteční tvorové, není jejich návštěva v našich domovech žádaná. Mnoho lidí se jich štítí nebo dokonce bojí. Většina pavouků žije venku. Pokud se dostanou dovnitř, máte několik možností, jak je odpudit nebo zabít. Především v zimním období u vás hledali přístřeší a potravu.

Oba bezdomovce, kteří v pátek odpoledne utekli z karanténního zařízení na Doubravce, se už podařilo najít. První z nich se podle našich informací vrátil po několika hodinách, druhého dopadli strážníci v úterý ráno.

Speciální dlouhodobou ochranu před viry a bakteriemi dostane 35 dětských hřišť ve čtvrtém plzeňském obvodu Doubravka. Účinkovat bude až 120 dnů. 

úterý, 23. březen 2021 12:27

První obvod zdobí dětské obrázky

V prvním městském obvodě se rozhodli přivítat jaro netradičně. Uspořádali soutěž s názvem "Vítáme jaro", do níž se zapojily všechny mateřské školy, které obvod zřizuje. Výstava je nyní k vidění v Komenského ulici, shlédnou ji ale bude i na jiných místech.

Když si vyslechnete příběh pacienta, výroba pomůcky má pak úplně jiný význam, říká student oboru Ortotika - protetika na Fakultě zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni (ZČU). Co všechno obnáší tento obor a co vystudovaný ortotik - protetik v praxi dělá? Na detaily studia specializovaného oboru Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni jsme se zeptali jednoho ze studentů, Tomáše Benčíka.

Loňský stavební rok ještě nezasáhla koronavirová krize. Už 18. ročník Stavby roku Plzeňského kraje tak bude nabitý. Stavby dokončené v roce 2020 se mohou do soutěže přihlašovat od dnešního dne až do 21. května 2021.