Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

pondělí, 15. červen 2020 13:00

Řidička se lekla psa a nabourala do plotu

Jednapadesátiletá řidička se zalekla psa přebíhajícího přes silnici, zazmatkovala a strhla svůj vůz přímo do oplocení rodinného domu.

Vítězem pátého ročníku Sportovních her mateřských škol (SHMŠ), největší plzeňské akce pro předškolní děti, se stal tým Sedmička ze 7. mateřské školy v Plzni v Kralovické ulici. 

Plzeňský Prazdroj loni celkově prodal rekordních 11,7 milionu hektolitrů piva, meziročně o procento více. Z toho prodeje v zahraničí činily 4,5 milionu hektolitrů, což je také nové maximum a nárůst o 2,5 procenta. Největší český pivovar o tom informoval v tiskové zprávě. Letošní výsledky ale budou výrazně ovlivněné pandemií koronaviru.

Kvůli vládním opatřením se fotbalisté Viktorie Plzeň budou muset obejít v semifinále domácího poháru na Letné bez podpory vlastních fandů. O pořádný kotel ale nepřijdou. Klub připravil ve spolupráci s pivovarem Gambrinus společné sledování na zahrádce v areálu plzeňského pivovaru.

Pravicové spojení, které ponese název ODS s podporou TOP 09 a nezávislých starostů, podepsalo koaliční smlouvu a představilo společnou kandidátku pro krajské volby. Lídryní kandidátky bude Ilona Mauritzová (ODS).

Dvě poštovní doručovatelky na severním Plzeňsku našly na silnici malé káně, které nemohlo vzlétnout. Přivolaní odborníci ze Záchranné stanice živočichů ho vrátili zpět do hnízda.

Na tramvajové zastávce v Sadech Pětatřicátníků parta minimálně šesti osob bezdůvodně napadla muže. Policisté hledají svědky incidentu, které žádají o pomoc při objasňování případu. 

Ke střetu osobního automobilu a malého cyklisty vyjížděli záchranáři k obci Petrovice u Sušice kolem půl šesté večer.

Miminko uvězněné v zamčeném autě museli v pondělí zachraňovat strážníci i hasiči v centru Plzně. Podobný případ se přitom stal před necelými dvěma týdny v městské části Bory.

S ohledem na koronavirovou krizi v omezenější formě, než na jakou jsou diváci minulých ročníků zvyklí, ale přesto se festival Na scénu! v termínu od 17. do 19. června uskuteční. Akce sice letos nemůže nabídnout inscenace muzikálových škol, připravuje ale pestrý program workshopů a besed pod vedením výrazných osobností spjatých s plzeňským muzikálem.