Pech pojede poprvé doma. Po 31 letech hostí Plzeň a okolí závody v rallye

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 3. červen 2021 16:16
Pech pojede poprvé doma. Po 31 letech hostí Plzeň a okolí závody v rallye Foto: Václav Pech

Po dlouhých 31 letech se v Plzni a blízkém okolí pojede v sobotu 5. června závod rallye. Lak Racing Rallye Plzeň 2021 se jede jako součást RALLY Sprint Série Autoklubu, neoficiálního mistrovství republiky v jednodenních rally. Vůbec poprvé se tak ve svém rodném městě představí Václav Pech junior.

"Aktuálně je přihlášeno téměř 120 posádek z celé ČR, ale i z Německa a Polska," uvedl za organizátory Jiří Hasman. Na startu se objeví až na výjimky česká špička v čele s loňským mistrem ČR posádkou Václav Pech jr. – Petr Uhel, Filip Mareš s Radovanem Buchou i loňský vítěz RSS Petr Semerád. Ze západočeských jezdců Karel Trněný a po krátké pauze i Václav Kopáček. Kromě toho je součástí závodů také závod Česká trofej historických vozidel. 

Závody se pojedou oficiálně bez diváků, organizátoři ale upozorňují na to, že nikdo nemůže lidem zakázat se přijít podívat podél trasy, na start. Start je v 9 hodin v lokalitě U Zvonu, následně je na programu celkem osm rychlostních zkoušek severně od Plzně. Oficiální cíl je opět U Zvonu v 17 hodin.