Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

středa, 15. červenec 2020 11:16

Děti se zapojí do odboje

Hra po stopách domácího protiválečného odboje v ulicích Plzně, návštěva archivu nebo setkání s pamětníkem – to všechno čeká děti na příměstském táboře, který připravila na konec srpna Paměť národa Plzeňský kraj.

Desítky krádeží peněz přímo z bankomatu má na svědomí pětadvacetiletý zaměstnanec bezpečnostní agentury. Přisvojil si celkem několik desítek tisíc korun.

Festivalové barokní slavnosti jsou místem netradičních zážitků pro rodiny s dětmi, zájemce o barokní kulturu i pro domácí a zahraniční návštěvníky. Odehrávají se na zajímavých památkových místech nejen Plzeňského kraje v barokních kulisách. Festival začal 10. července barokními klášterními slavnostmi v Tachově. Program se ale skládá z dalších čtyřech slavností. Všechny proběhnou v rozmezí od srpna až do první poloviny září. Láká na vážnou hudbu, divadlo, průvody, tanec, tradiční gastronomii, výstavy nebo iluminaci památek.

Aktualizováno 12:45 Šestatřicetiletý řidič zemřel při střetu dvou osobních aut, k němuž došlo kolem půl 10 na silnici I/20 na křižovatce u obce Seč na jižním Plzeňsku. Druhý z účastníků nehody, třicetiletý muž, utrpěl naštěstí jen lehčí zranění.

Socha Plzeňské madony na opravovaném mariánském sloupu na náměstí Republiky v Plzni je očištěná a nově pozlacená. Restaurátoři nyní pracují na opravách čtveřice horních soch svatých Václava, Floriana, Rocha a Bartoloměje. Letos zahájené práce jsou věnovány obnově horní části mariánského sloupu s Madonou a této čtveřici horních soch svatých a souvisejícím úsekům architektury. Opravy zbývajících částí významné kulturní památky budou pokračovat v příštích dvou letech. 

Vyrůstal v Blatné, loni na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích dokončil bakalářské studium v oboru fyzioterapie. Pak už zamířil na západ Čech, kde našel nový domov. Martin Stošek, v současnosti jeden z nejlepších českých bikerů, žije s přítelkyní v Plzni, v nedalekém Chotíkově navíc bydlí jeho bratr Viktor, rovněž cyklista.

Brdský cyklobus, který každý víkend brázdí trasu z Plzně do Příbrami a zpět, přepravil od začátku sezóny již 500 jízdních kol. Oblibu našly mezi cestujícími i nové nástupní zastávky po Plzni.

Za významné pomoci ředitelky Hospodářské komory Radky Trylčové vznikl inovativní projekt automatizace polygrafické výroby v NAVA Tisk.

Zrekonstruovaná historická budova zahradního pavilonu Formanka v areálu Plzeňského Prazdroje začne už od 18. července znovu sloužit nejen zaměstnancům, ale i veřejnosti. Během předchozích devíti měsíců byla pozornost zaměřena především na opravy a rekonstrukce hlavních dřevěných prvků, základových trámů a vnějších fasádních prvků typické hrázděné konstrukce budovy. Prazdroj do rekonstrukce Formanky investoval cca 2 miliony korun. Součástí opraveného objektu je i nový moderní výčep.

Parného léta, které jsme zažívali v minulých letech, se nedočkáme ani v nejbližších dnech. Dál tak musíme počítat především se zataženou oblohou a přeháňkami. Podle meteorologů bychom se mohli počasí, které slibuje koupání, dočkat ve druhé polovině příštího týdne.