7 NEJ Pavla Režného

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - čtvrtek, 8. červenec 2021 17:54
7 NEJ Pavla Režného Foto: DJKT/I. Štěrbová

Dnes nás svým světem ve zkratce provede Pavel Režný, muzikálový herec a zpěvák Divadla J. K. Tyla, držitel loňské Ceny Thálie za mimořádní výkon za roli Smrti muzikálu Elisabeth.

1) Nejoblíbenější kniha a spisovatel
Jako dítě jsem miloval Staré řecké báje a pověsti Eduarda Petišky, ale vždycky jsem měl blízko k fantasy literatuře. Jako svůj top bych vybral J. R. R. Tolkiena a jeho Silmarillion. Mýty a legendy Středozemě. Co víc si přát! Pána prstenů i Hobita mám taky moc rád, ale k Silmarillionu se vracím prakticky každý rok o prázdninách. Je škoda, že se téhle látky ještě nechopila nějaká filmová, popř. seriálová produkce. Myslím si, že by to opravdu mohlo stát za to.

2) Nejoblíbenější film
Vybrat jeden film jako nejoblíbenější určitě nejde. Vedle milovaného Pána prstenů by to byly jednoznačně Star Wars, na těch jsem vyrůstal. Původní trilogii mám tak najetou, že se na ni dnes nemůžu v televizi dívat, protože mi neustále mění dabing. Pak by to byla určitě trilogie Kmotr, hlavně první a druhý díl s geniálním Al Pacinem v hlavní roli. A do třetice dvoudílný film Tři mušketýři z roku 1973. Mladý Michael York, Oliver Reed, Richard Chamberlain, Christopher Lee a krásná Raquel Welch... Vždycky, když jsem byl jako dítě nemocný, jsem si pouštěl kazetu, na které byli právě Tři mušketýři.

3) Nejoblíbenější hudební interpret a skupina
Přestože si hudby užiju dost v divadle a už nemám moc čas poslouchat nějakou další, ani tady nedokážu říct jedno jméno. Mé srdce má nejblíž k rockové/metalové/ punkrockové hudbě 80. a 90. let. Bon Jovi, Queen, Journey, Europe, Guns N’ Roses, Bryan Adams, Mr. Big, Offspring, Metallica, U2 atd.

4) Nejoblíbenější jídlo a pití
Má rodina a přátelé, ale i např. sledující na sociálních sítích ví, že jsem velký milovník jídla. Poslední dobou mi ale primárně záleží na kvalitě, takže si rád zajdu např. na plzeňské farmářské trhy a pak si doma udělám třeba pořádný burger nebo opravdu vydatnou a pestrou snídani z (jak já říkám) happy vajec, slaniny a zeleniny s poctivým kváskovým chlebem.

5) Osobnost, která mě nejvíc inspiruje a motivuje
Jsem opravdu vděčný, že můžu mít vedle sebe člověka, kterého si obrovsky vážím, který si váží mě a s kterým se navzájem podporujeme. Cítím, že se díky němu neustále posouvám dopředu. Přestože je zároveň mým největším kritikem, uvědomuju si, že bych nebyl tam, kde jsem teď, nebýt jí. Mojí milované manželky Charlotte.

6) Motto, které mám nejraději

„Nic nemá takovou sílu rozšířit mysl jako schopnost systematicky a pravdivě zkoumat vše v našem životě.“  Marcus Aurelius

7) Nejoblíbenější místo v regionu

Plzeň je úžasné místo pro gastroturismus. Přestože v Plzni žiju už víc jak 7 let, neustále jsem překvapený, jaká další skvělá kavárna nebo restaurace se tu objeví. Vedle plzeňského jídla to je ale určitě i Šumava. Kam mě to neustále táhne a často cítím potřebu vypadnout z města a napojit se na přírodu právě tam.

7 NEJ Jiřího Kozohorského najdete zde.
7 NEJ Jana Baleje najdete zde.
7 NEJ Jozefa Hruškociho najdete zde.
7 NEJ Martina Dejdara najdete zde.
7 NEJ Miroslava Holečka najdete zde.
7 NEJ Ondřeje Hejmy najdete zde.
7 NEJ Markéty Čekanové najdete zde.
7 NEJ Josefa Adlta najdete zde.
7 NEJ Martina Stránského najdete zde.
7 NEJ Petra Vejvoďáka Vejvody najdete zde.
7 NEJ "Vhrsti" najdete zde.
7 NEJ Michala Jančaříka najdete zde.
7 NEJ Martina Sobotky najdete zde.
7 NEJ Jaroslava Vogeltanze najdete zde.
7 NEJ Jaroslava Samsona Lenka najdete zde.

Autor: Lenka Duchková