Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Bobra, který se nemohl dostat ven, našli ve sklípku zarostlém kopřivami tři kluci z Líšťan. Bez jejich pomoci by zvíře na místě zahynulo.

Novinku na svém území zavádí plzeňský centrální obvod, který se připojuje k mnoha dalším místům v republice i Plzni a vyčleňuje a zařizuje prostor, který bude určen pejskům a jejich páníčkům. Obvod ve spolupráci se správcem vytipoval vhodné travnaté místo, které se nachází v okrajové části Borského parku poblíž Heyrovského ulice. Loučka pro psy bude oplocena a bude na ní umístěn odpovídající mobiliář s psími aktivitami a samozřejmě i zázemí pro chovatele psů.

První červencový víkend se v Plzni nesl ve znamení parkouru. Dorazili sem totiž přední čeští parkouristé, ale i řada zahraničních hostů. To vše kvůli SummerJamu 2020, čtyřdenní akci, v rámci níž účastníci poznávali město Plzeň a kromě jiného navštívili i Parkourové hřiště Krašovská, které je největší v ČR.

Za uplynulý týden testy potvrdily nákazu koronavirem u čtyř lidí s trvalým pobytem v Plzeňském kraji, od začátku pandemie jich podle aktuálních statistik ministerstva zdravotnictví bylo 685. V souvislostí s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, zemřelo 17 lidí s trvalým bydlištěm v kraji a 634 lidí se vyléčilo. Proti minulému týdnu nepřibylo v kraji žádné úmrtí, nově se vyléčili čtyři nemocní. Nakažených z Plzeňského kraje podle údajů ministerstva zůstává 34 lidí.

Rozšířit vodní plochu tak, aby došlo k navýšení možného zadržování vody v krajně, chce první plzeňský obvod v lokalitě Prameny na Roudné. 

Tři hlavní venkovní scény v centru Plzně, další koncerty v klubech i rodinný doprovodný program. Ve dnech 21. až 29. srpna opět oživí centrum města open air kulturní projekt. Nový pořadatel Festivalu Na ulici naváže na téměř třicetiletou tradici akce a nejvíce prostoru chce dát plzeňským kapelám. Vstup na festival je zdarma.

Výstraha meteorologů před silnými bouřkami se vyplnila. Na Rokycansku několik stromů spadlo přímo na místní cyklostezku.

Po koronavirové krizi a také ukončení plánovaných výluk v Bavorsku se vrací k pravidelnému provozu Západní expresy na trase Praha – Domažlice – Mnichov.

Zlatý bůček od firmy Plzák z Plzně, Klatovský perník vyrobený v tamní Střední zemědělské a potravinářské škole nebo patnáctistupňové černé pivo Hrobník z pivovaru Bizon v Čižicích patří mezi devět produktů, které porota letos navrhla na udělení značky Regionální potravina Plzeňského kraje. O prestižní značku se ucházelo celkem 104 produktů od 38 výrobců, porota přitom ocenila 9 z nich. Značku Regionální potravina získávají každoročně nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky, které zvítězí v krajských soutěžích. Jedná se o produkty vyrobené v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže.

Aktualizováno 13:16 Těžká zranění utrpěl šedesátiletý motorkář, který se v sobotu dopoledne u Merklína srazil s osobním autem.