První den uzavření Americké. Odpolední peklo a čekání v kolonách

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 23. srpen 2021 18:48
První den uzavření Americké. Odpolední peklo a čekání v kolonách foto: M. Osvaldová

Zatímco ráno se kolony netvořily, odpoledne se ukázalo, že šlo pouze o klid před bouří. Uzavírka části Americké ulice způsobila dopravní kolaps v okolních ulicích, zejména v Prokopově ulici a v lokalitě U Belánky, což například dopravní policisté předem očekávali.

239326499 394695575587740 4193313844548552186 nMotoristé už od pondělí nemohou projet od Škroupovy ulice po Resslovu ulici a v opačném směru od Goethovy ulice po ulici V Šipce. Do uzavřených částí Americké je nově povolen vjezd pouze vozům MHD, cyklistům, taxi, vozidlům IZS, zásobování a místní obsluze. Řidiči by tak podle náměstka pro dopravu a životní prostředí Michala Vozobule měli začít využívat silniční komplex mostu Milénia, U Trati a Borské ulice. A právě v těchto ulicích v odpolední špičce čekaly řidiči v dlouhých kolonách, což potvrzovaly snímky z dopravních serverů i názory na sociálních sítích.

"To nikdo nečekal, že se auta přesunou do jiných ulic a bude to více zasekané? Ano, na Americké to bude fajn, když nepočítám bezdomovce a další pochybné existence, ale v okolních ulicích, kudy budou auta muset projíždět, se nebude moci dýchat," myslí si například Libor Fuksa. Další zase upozorňovali na to, že to horší Plzeň teprve čeká. "To nic není. Počkejte od září, až bude provoz, když děti půjdou do školy. To teprve budou zácpy," doplnil Pavel Šafařík.

"Dnes byla dopravní situace hodně závislá na tom, že hodně lidí o té uzavírce nevědělo. Je pravda, že v ulici U Trati, zejména směrem ke křižovatce na Belánce, se kolony tvořily, ale nebylo to dramatické, zdržení bylo několik minut," reagoval Vozobule.

Křižovatky, které teď čeká velké dopravní vytížení, monitorují dopravní policisté. "Sledujeme plynulost a bezpečnost v silničním provoze na objízdných trasách v rámci běžného výkonu služby," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Náměstek Michal Vozobule přiznává, že se ještě bude upravovat nastavení semaforů na křižovatkách. "Monitorujeme fungování okolních křižovatek, jak se zachovají řidiči. Nejvíce to prověří září. Věřím, že se situace usadí a řidiči si zvyknou," dodal Vozobule.