Bundy a deštníky zatím neodložíme. Kdy se počasí vrátí k normálu?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 24. srpen 2021 12:15

Ochlazování z předchozího týdne bude pokračovat a až do konce měsíce srpna nás bude doprovázet chladné počasí. Zlepšení pak nemá přijít ani na začátku září.

Podle meteorologů se budou teploty zvyšovat až od 6. září, kdy se dostanou na hodnoty obvyklé pro tuto roční dobu. Kolem poloviny září by mělo být počasí teplotně průměrné až podprůměrné. "Předpokládáme, že období od 23. srpna do 19. září bude na našem území jako celek teplotně podprůměrné. Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období od 23. srpna do konce druhé dekády v září by mělo být na území ČR jako celek průměrné," uvedli meteorologové.

Až do konce srpna se očekává počasí s velkou oblačností a s četnými srážkami většinou ve formě deště a přeháněk. Nejvíce srážek spadne v prvním předpovědním týdnu, na přelomu srpna a září budou postupně slábnout a nejméně srážek je očekáváno v týdnu od 6. do 12. září. V tomto týdnu by mělo být i méně oblačnosti, ráno už ale s místními mlhami. V závěru předpovědního období by měly být srážky průměrné.