Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Jeho dílo viděli fanoušci po celém světě, možná o tom ale ani neví. Právě v kombinéze, jejíž design vytvořil, vyhrála Ester Ledecká olympijské zlato v Super-G i na snowboardu. Bratr Jonáš teď bude vystavovat v Plzni v rámci filmového festivalu Future Gate v areálu DEPO 2015.

V sedmatřiceti letech je už Jaroslav Kracík veteránem, který by některým svým spoluhráčům mohl dělat tátu. I přesto, že by měl nárok na individuální přípravu, neváhal a opět se připravuje s týmem. "Mladí mě motivují," přiznává zkušený centr v rozhovoru, který se konal jen krátce po skončení jednoho tréninků na soustředění v Železné Rudě.

V sobotu 30. května se běžel v Letkově již šestý ročník závodu na delších tratích v přírodě pod názvem Hannah Pilsen Trail Letkov. Pořadatelé jednoho z nejoblíbenějších terénních běhů v okolí Plzně přitom až do poslední chvíle museli čekat na to, v jakém formátu závod uspořádají.

Exkluzivní vozy už nejsou jen výsadou vybraných výstav a závodních okruhů. Dokazuje to vyhlášený pražský autosalon Emotion Cars v Plzeňské ulici, který mezi skladovými vozy nabízí doslova automobilové perly. Patří mezi ně superrychlé BMW 850i i legendární Z8.

Těžká poranění utrpěl dvaapadesátiletý veterinář, kterého kopla do hlavy při inseminaci kobyla. Muž byl transportován letecky do nemocnice.

středa, 3. červen 2020 18:27

Projekt Jedeme dál pokračuje

Po ukončení nouzového stavu se uvolňují opatření i pro nejohroženější skupinu lidí, tedy pro seniory. První obvod odstartoval další ročník projektu zahrnujícího procházky v přírodě s názvem "Jedeme dál s jedničkou".

Do konce sezóny mohou diváci Divadla J. K. Tyla navštívit každou středu sérii speciálních představení s názvem DJKT s Vámi na jevišti, běžný repertoár divadlo nabídne až v příští sezóně, která začne téměř o měsíc dříve, než je zvykem, a to 9. srpna premiérou Smetanovy opery Prodaná nevěsta v původních plzeňských krojích ve Velkém divadle. Předprodej vstupenek na nové nastudování operní klasiky i na všechna srpnová a zářijová představení bude spuštěn 15. června.

Všechny záchranné složky vyjížděly po 15. hodině k nehodě osobního auta k Pavlovsku na Rokycansku. Mladá žena utrpěla po nárazu jejího vozu do stromu těžké zranění, má být ale mimo ohrožení života.

Fotbalisté Viktorie Plzeň ještě na jaře neztratili ani bod. Skvělou formu potvrdili také na hřišti Baníku Ostrava, kde zvítězili 2:0. V první půli poslal Viktorii do vedení z penalty Pavel Bucha, v 78. minutě pojistil výhru Jan Kovařík.

Také sportovní hry mateřských škol byly letos ovlivněny pandemií. Pořadatelé tak museli V České republice naprosto unikátní akci upravit. Nekonalo se hromadné finále, ale pouze dotestování v mateřských školách v městských obvodech, kde v únoru neproběhla kvalifikace.