Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Regulovaná cena 1674 korun za test na covid-19, již zveřejnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), je podle Bioptické laboratoře v Plzni velmi nízká. Laboratoř bude muset zvážit, zda dál odběry provádět. Pochybnosti má i sdružení Pendleři bez hranic. Jeho zástupce Jan Průha částku považuje za nesmyslnou. Soudí, že resort zdravotnictví nemůže regulovat maximální cenu u soukromých laboratoří a zřejmě ani u akciových společností. Vojtěch dnes oznámil, že resort začne cenovým předpisem maximální cenu testu regulovat od pátku.

Podmíněný trest vyměřil plzeňský krajský soud osmatřicetiletému muži z Plzeňska, kterého obžaloba vinila z přípravy vraždy manželky. Muže loni v listopadu zadržela policie ve fakultní nemocnici v Plzni, kam přijel na kole vyzbrojen šesti noži za svou manželkou, která na ortopedii sloužila jako zdravotní sestra noční službu. Muž ji podezíral z nevěry s budoucím sanitářem, s nímž byla ve službě. Podle obžaloby ženě i jejímu údajnému milenci cestou do nemocnice opakovaně po telefonu vyhrožoval zabitím.

Město Plzeň podpoří milionem korun triatlonovou akademii Plzeň, kterou založil jediný český držitel olympijské medaile v této disciplíně, bronzový ze Sydney 2000, Jan Řehula.

Aktualizováno 9:09 Všechny záchranné složky vyjížděly v pátek ráno k havárii osobního auta za Příkosice na Rokycansku. Vozidlo skončilo po nehodě na střeše, řidičce pomohl ven hasič, který jel náhodou okolo.

Sérii speciálních představení přichystalo Divadlo J. K. Tyla. V rámci pěti středečních podvečerů se postupně představí oblíbení členové všech uměleckých souborů divadla. K netradičnímu programu využije pouze jeviště Nové scény, na kterém bude pro návštěvníky přichystáno 100 míst splňující aktuální hygienické podmínky, jež vyplývají ze současných vládních nařízení. „Když nám situace nedovoluje hrát náš aktuální repertoár, rozhodli jsme se divákům nabídnout opravdu speciální zážitek nejen ze zajímavého programu, ale hlavně z místa, na kterém se večer uskuteční. Diváci budou totiž usazeni přímo na jevišti,“ upozorňuje ředitel divadla Martin Otava.

Pravděpodobně jediným ležením Americké armády, které vzniklo k oslavě 75. výročí konce druhé světové války, se může pochlubit Plzeňský kraj. Najdete ho na soukromé zahradě zakladatele Klubu 3. armády v Klatovech. Bylo mu líto, že lidé jsou díky koronakrizi ochuzeni o klasické oslavy osvobození.

Hromadné akce bude moci navštívit od 25. května až 300 lidí. Pokud bude epidemiologická situace nadále příznivá, tak se od 8. června povolení rozšíří na 500 osob, od 22. června na 1000 osob. Zároveň ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že se otevřou hospody, hotely, bazény, hrady či zámky.

Nemocnice Klatovy a Domažlice, které jako jedny z prvních v ČR začaly nabízet testy na koronavirus pro samoplátce, zejména pendlery, tento typ testování od soboty ukončí. Krajem zřizované nemocnice a jejich smluvní laboratoře se s náklady na provedení odběrů a testování vzorků nevejdou do maximální ceny, kterou nově stanovilo ministerstvo zdravotnictví. 

Viktoria Plzeň zahajuje na poli eSportu novou sérii utkání pod názvem FIFA20 FCVP SERIES. V rámci ní se chce postupně utkávat s různými celky ze zahraničí. Na první duel dojde v sobotu 16. května večer, viktoriáni si zahrají proti nejlepšímu slovenskému esportovému celku AS Trenčín eSports.

Na několika místech v Plzni musí řidiči počítat s omezením provozu hned u několika plánovaných rekonstrukcí. S komplikacemi musíte počítat na Slovanech, Skvrňanech i v centru města.