Velký fotbalový svátek, ale i značná bezpečnostní opatření. Policisté se chystají na duel Plzně s Fenerbahce

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 5. listopad 2025 15:01
Velký fotbalový svátek, ale i značná bezpečnostní opatření. Policisté se chystají na duel Plzně s Fenerbahce ilustrační. Foto: MP Plzeň

Plzeň ve čtvrtek znovu zažije evropský fotbalový večer. Doosan Aréna uvidí velkou bitvu mezi Viktorií Plzeň a věhlasným tureckým Fenerbahce Istanbul. Úvodní hvizd zazní ve 21.00 hodin a kvůli horkokrevným Turkům se očekává velmi bouřlivá atmosféra.

Protože půjde o mezinárodní rizikové utkání, připravila městská policie rozsáhlé bezpečnostní opatření, na  němž se budou podílet desítky strážníků, včetně Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň. Podle jejich mluvčí Jany Pužmanové se zaměří na stadion a jeho okolí, budou sledovat pohyb fanoušků obou týmů, dohlížet na klid a v případě potřeby budou připraveni zasáhnout. Spolupracovat budou s Policií ČR a pořadatelskou službou.

"Významnou roli v zajištění bezpečnosti sehraje také městský kamerový systém, který umožní včas reagovat na případné incidenty. Zvýšená ostražitost se nebude týkat jen samotného zápasu, ale i jeho závěru, kdy se budou všichni  po sportovním zážitku vracet domů," uvedla Pužmanová.

Dohled se bude také týkat dopravy. Kapacita parkovišť v centru města i v okolí Štruncových sadů je omezená, proto je dobré počítat s možnými komplikacemi při parkování. "Pokud se jim chcete vyhnout, nechte auto doma a využijte MHD, ušetříte si  tím čas i nervy. Kdo přece jen dorazí autem, měl by respektovat pokyny strážníků, policistů a dopravní značení," dodala mluvčí.