Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Nově vybudovaná křižovatka ulic Kaplířova – Klatovská – U Borského parku v blízkosti bývalé konečné tramvajové linky číslo 4 bude zprovozněna od soboty 13. června. Od tohoto termínu bude umožněn obousměrný průjezd od Litic do centra města po Klatovské třídě včetně odbočení do ulice U Borského parku. Bezpečný průjezd křižovatkou bude řízen světelnou signalizací. Po úpravách křižovatky se vrátí na svou původní trasu některé autobusové linky, které byly kvůli stavbě odkloněny.

Výrobce autobusů MAN předal v Plzni dopravní společnosti ARRIVA Střední Čechy 92 autobusů, které 14. června začnou zabezpečovat veřejnou dopravu v celém Plzeňském kraji. Vozidla už byla vyrobena v barvách kraje a jsou modro-žluto-bílé s jeho logem. Arriva tak po desetiletích nahradí na meziměstských linkách bílo-zelené autobusy společnosti ČSAD Autobusy Plzeň. 

Dopravní obsluhu na území Šumavy převezme v roce 2020 Plzeňský kraj, Správa NP Šumava bude tuto službu spolufinancovat. Obě strany podepíší smlouvu o spolupráci. 

Policie na Klatovsku prověřuje úhyn dvou lam guanako, které zřejmě někdo otrávil. Nejdříve uhynul v úterý sedmiletý samec a ve čtvrtek pětiletá samice. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat.

Další úspěšný zásah mají za sebou v Záchranné stanici živočichů Plzeň. V květnu zachraňovali mláďata puštíka obecného, která našel manželský pár u paty starého dubu na naučné stezce u zámku Kozel. Při záchranné akci odborníkům pomáhali také náhodní turisté.

Nové prostory oddělení zdravotně sociálních lůžek zprovoznila Klatovská nemocnice. Oddělení nyní působí v takzvané vile v horní části nemocničního areálu, kde dříve bylo plicní oddělení a dnes zde v přízemí působí dětská skupina. Nová kapacita byla na první pacienty nachystána už na přelomu února a března. Kvůli pandemii koronaviru se ale zprovoznění dočkalo až nyní v červnu.

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek pozdě večer u požáru rodinného domu v Plzni na Bílé Hoře. Podle vyšetřovatelů někdo úmyslně zapálil sedací soupravu.

Aktualizováno 10:13 Ke srážce nákladního a osobního auta vyjížděly záchranné složky po 8. hodině k obci Kokořov na jižním Plzeňsku. Záchranáři převáželi do nemocnice dvě ženy, jedna z nich utrpěla vážné zranění.

Město Plzeň buduje na 20. základní škole v Plzni v Brojově ulici na Slovanech novou nástavbu – čtvrté nadzemní patro. V něm vznikne sedm odborných učeben, kabinety pro učitele a sociální zařízení. Stavební práce probíhají od začátku června. Projekt zajišťuje Odbor investic Magistrátu města Plzně.

Výjimečný trest 23 let ve věznici se zvýšenou ostrahou uložil dnes Krajský soud v Plzni dvaapadesátiletému Vlastimilu Šustkovi z Mariánských Lázní za vraždu matky. Čtyřiasedmdesátiletou ženu podle rozsudku zabil zvlášť surovým a trýznivým způsobem, když ji loni v dubnu v bytě mlátil a kopal do hlavy a těla. Žena kvůli těžkým zraněním následně zemřela v nemocnici. Rozsudek není pravomocný.