Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 29. červenec 2021 19:51
Plzeň potvrdila roli favorita. Porazila Brest i podruhé a postoupila do dalšího předkola Foto: FCVP/J. Kubíček

Po domácí výhře 2:1 zvítězili fotbalisté Plzně proti běloruskému Brestu stejným poměrem i v odvetě, která se hrála v Jerevanu. Západočeši měli zápas pod kontrolou a po trefách Kayamby a Falty dokráčeli za očekávaným postupem do třetího předkola Evropské konferenční ligy. Nic už na tom nezměnila ani branka Dinama v nastavení druhé půle.

Viktoriáni vstoupili do zápasu tím nejlepším možným způsobem, protože hned ze své první akce otevřeli skóre. Miroslav Káčer vysunul Joela Kayambu do volného úniku na bránu a konžský záložník si počínal bravurně, když přeloboval Romana Stěpanova. V úvodní příležitosti Brestu Bilenkij přihrál na Sedka, jehož nepříliš tvrdou střelu ještě trochu popohnal vítr, ale Aleš Hruška byl připraven. Daleko větší možnost srovnat stav utkání mělo Dynamo po půl hodině hry. Sedko rozehrál standardku stříleným balonem do vápna, kde ho lehce lízl hlavou Jasjukevič a Hruška vytáhl brilantní zákrok, kdy míč vytáhl na tyč. Západočeši mohli odskočit po akci Jhona Mosquery, který poslal centr na střídajícího Tomáš Chorého, jenže ten z těžkého úhlu nezakončil přesně. První půle tak skončila nejtěsnějším vedením Viktorky.

Začátkem druhého poločasu Mosquera opět naservíroval přesný centr, tentokráte na hlavičku Pavla Šulce, jehož vychytal Stěpanov. Stejně dobře si gólman běloruského celku počínal i proti pokusu Chorého. Dvacet minut před koncem už se ale Plzeň dočkala, přízemní přihrávku Radima Řezníka vyrazil Stěpanov jen před sebe a Šimon Falta uklidil míč za jeho záda. V zápise domácí celek ještě v nastavení snížil gólem Bilenkija, ale svěřenci trenéra Michala Bílka i tak zvládli vytyčený cíl a po úspěšném dvojzápase s Dynamem Brest postupují do 3. předkola Evropské konferenční ligy.