Mám radost, že jsme zvládli postoupit, říká Bílek. Bojí se ale o Beauguela

Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 30. červenec 2021 08:38

Trenér plzeňských fotbalistů Michal Bílek měl radost, že jeho svěřenci zvládli 2. předkolo Evropské konferenční ligy s běloruským Dynamem Brest i bez několika zraněných opor a po dvou výhrách 2:1 postoupili do další fáze kvalifikace. Radost mu ale trochu kalí zranění, kvůli kterému musel vystřídat klíčového útočníka Jeana-Davida Beauguela.

Oddechl jste si, že máte odvetu za sebou?
Celý zápas foukal strašný vítr, i proto jsem rád, že jsme utkání zvládli. Nestálo nás to žádné nervy. Škoda chyby před koncem zápasu, kdy jsme soupeři nabídli snížení na 1:2. Na postupu to ale nic nemění.

Je postup cennější o to, že jste ho zvládli i přes hodně početnou marodku?
Radost mám. Nebyli jsme v jednoduché situaci. Byť jsme doma vyhráli, zápas jsme si zkomplikovali ve druhé půli. Za stavu 2:1 jsme letěli do Jerevanu s týmem, který momentálně máme k dispozici. Uzdravil se jen Lukáš Hejda, který sehrál dobré utkání, z čehož mám radost. Kluci, kteří nastoupili, a za normálních okolností by třeba nehráli, odvedli slušný výkon.

Vyrovnat jste se museli i se složitými klimatickými podmínkami..
Vítr byl vážně hrozně nepříjemný, protože bránil kombinační hře, ale popasovali jsme se s tím celkem dobře. Důležitý byl první gól, který nás trochu uklidnil. Byť se soupeř dostal k několika závarům, měli jsme zápas pod kontrolou.

V první půli jste musel vystřídat Jeana Davida Beauguela. Jak to s ním vypadá?
Uvidíme. Než že bychom byli silnější, tak to zatím vypadá na to, že o jednoho hráče ještě přijdeme. Snad jenom na malinký čas. Je to velká nepříjemnost. Věřím, že u Bogyho to nebude nic vážného, možná do neděle bude v pořádku. Ale kdyby byl mimo, byla by to pro nás další velká ztráta, protože je to klíčový hráč.