Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Na louku pod Gerou vyrazili profesionální sekáči, aby ukázali lidem, jak se ručně kosí tráva. Kdo chtěl, mohl si tradiční řemeslo vyzkoušet. Jak se ukázalo, rozhodně to není tak lehké, jak by si leckdo představoval.

Dotaci ve výši téměř 100 tisíc korun na soustředění a závody dostala od plzeňské radnice Akademie individuálních sportů. Ta má za cíl nabídnout nadstandardní zázemí pro talentované mladé sportovce při zachování možnosti žít v Plzni či Plzeňském kraji. Sdružuje 60 sportovců v 16 sportech, kdy 34 členů je přímo z města Plzně. Funguje od roku 2017 a jejími členy jsou již i světově známí juniorští sportovci jako Jonáš Forejtek (tenis), Jan Louda (badminton), Kristýna Štemberová (plavání) nebo bratři Forejtové (atletika).

S dopravními komplikacemi musí počítat řidiči na Karlovarské třídě v Plzni během večerních a nočních hodin ve vybraných dnech v období od 11. června maximálně do 24. července letošního roku. Kvůli přepravě nadměrného nákladu bude nutné demontovat a potom vrátit zpátky portál s dopravním značením u křižovatky s Lidickou ulicí. 

Hodně krušné chvíle zažili rodiče teprve dvouletého chlapečka v Plzni na Borech. Jejich dítě totiž zůstalo zamčené v autě. Přivolaní strážníci ho ale zaujali natolik, že nakonec dokázalo stáhnout okénko.

Po měsících společného boje proti koronaviru je čas poděkovat všem Plzeňákům, kteří se postavili nenadálé situaci čelem. Město Plzeň proto k 1. červnu 2020 spustilo kampaň, lidé ji uvidí v ulicích krajské metropole, na plakátech v budovách úřadů i na sociálních sítích.

Jeho dílo viděli fanoušci po celém světě, možná o tom ale ani neví. Právě v kombinéze, jejíž design vytvořil, vyhrála Ester Ledecká olympijské zlato v Super-G i na snowboardu. Bratr Jonáš teď bude vystavovat v Plzni v rámci filmového festivalu Future Gate v areálu DEPO 2015.

V sedmatřiceti letech je už Jaroslav Kracík veteránem, který by některým svým spoluhráčům mohl dělat tátu. I přesto, že by měl nárok na individuální přípravu, neváhal a opět se připravuje s týmem. "Mladí mě motivují," přiznává zkušený centr v rozhovoru, který se konal jen krátce po skončení jednoho tréninků na soustředění v Železné Rudě.

V sobotu 30. května se běžel v Letkově již šestý ročník závodu na delších tratích v přírodě pod názvem Hannah Pilsen Trail Letkov. Pořadatelé jednoho z nejoblíbenějších terénních běhů v okolí Plzně přitom až do poslední chvíle museli čekat na to, v jakém formátu závod uspořádají.

Exkluzivní vozy už nejsou jen výsadou vybraných výstav a závodních okruhů. Dokazuje to vyhlášený pražský autosalon Emotion Cars v Plzeňské ulici, který mezi skladovými vozy nabízí doslova automobilové perly. Patří mezi ně superrychlé BMW 850i i legendární Z8.

Těžká poranění utrpěl dvaapadesátiletý veterinář, kterého kopla do hlavy při inseminaci kobyla. Muž byl transportován letecky do nemocnice.