Dívka spadla ze skalky do vody. Zachránil jí dvanáctiletý kamarád

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 29. červenec 2021 13:45

Pohotový dvanáctiletý chlapec zachránil život své kamarádce, která spadla ze skalky do Košuteckého jezírka, kde zůstala nehybně ležet. 

V úterý dne 27. července krátce před půl čtvrtou hodinou odpoledne přijali plzeňští policisté oznámení, že došlo na Košuteckém jezírku v Plzni na Lochotíně ke zranění čtvnáctileté dívky, která spadla z přilehlé skalky do vody. Při pádu se dívka zřejmě poranila o kameny a ve vodě zůstala nehybně ležet. "Její výkřik zaktivoval nedaleko stojícího a o dva roky mladšího kamaráda, který neváhal ani vteřinu, seběhl k vodě a bez ohledu na možné ohrožení vlastního zdraví, začal kamarádku vytahovat z vody. To uviděl nedaleko se pohybující 53letý muž a bleskurychle přispěchal statečnému mladíkovi na pomoc. Společnými silami dívenku bezpečně vytáhli na břeh, přičemž se okamžitě snažili dívku přivést k vědomí,. To se jim také podařilo," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Přivolaní policisté na místě zjišťovali veškeré okolnosti pádu dívky z třímetrové výšky do vody. Šetřením na místě policisté vyloučili cizí zavinění. "Díky pohotové reakci statečného chlapce a i druhého zachránce, nepochybně zachránili život mladé slečně a zabránili tak závažným následkům," uzavřela Hokrová.