Havel a Mosquera přiblížili Plzeň k vysněnému postupu

Od - čtvrtek, 19. srpen 2021 20:39
Havel a Mosquera přiblížili Plzeň k vysněnému postupu foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň nakročili k postupu do základní skupiny Evropské konferenční ligy. V úvodním zápase play-off porazili doma CSKA Sofii 2:0 po gólech Milana Havla a Jhona Mosquery. Odveta se hraje za týden v Bulharsku.

Oproti zápasům s The New Saints vyšel Viktoriánům samotný úvod zápasu. Západočeši si vytvořili územní převahu, kterou korunovali v 11. minutě první trefou. Janošek přihrál lobem míč nabíhajícímu Řezníkovi a Milan Havel neměl problém trefit prázdnou branku. O šest minut později mohlo být z ničeho nic vyrovnáno. Wildschutovu ránu ale zastavila tyč. Plzeň byla stále o něco aktivnější, několik střel z dálky ale spolehlivě pokryl gólman Busatto.

Druhá půle byla z pohledu fanoušků hodně nezáživná. Viktoriáni se nikam nehnali a čekali spíše na chybu soupeře. Sofia zase působila směrem dopředu hodně marným dojmem. Postupem času opět přebírala aktivitu Plzeň a v 72. minutě se dočkala druhé trefy. Řezník se uvolnil na pravém křídle, předal míč Buchovi, jehož střelu Busatto vyrazil k nekrytému Jhonu Mosquerovi. Za dalších sedm minut mohlo být v Plzni ještě veseleji, aktivní Mosquera ale orazítkoval po krásné střele jen břevno. V nastavení měl ještě dobrou příležitost střídající Hybš, z trestného kopu ale jeho pokus vyrazil Busatto.