Honička jak z amerického filmu. Policisté pronásledovali kradené vozidlo

Zveřejněno v Krimi
Od - pátek, 20. srpen 2021 16:13

Média

Scény jako z amerického akčního filmu byly k vidění ve čtvrtek večer v Plzni. Policista v civilu si všimnul vozidla, které bylo nahlášeno jako kradené. Řidič na výzvu k zastavení nereagoval a začala tak honička. Nakonec se přivolaným policejním hlídkám podařilo zatarasit šoférovi cestu. A brzy bylo jasné, že důvodu k ujíždění měl řidič víc než dost. Nejen, že seděl v odcizeném autě, navíc byl ale pod vlivem drog a měl také uložený platný zákaz řízení motorových vozidel.

Plzeňští policisté ve čtvrtek ve večerních hodinách pronásledovali osobní motorové vozidlo značky BMW, jehož řidič nereagoval na výzvy k zastavení a Plzní se řítil vysokou rychlostí. "Vozidla si všiml jako první policista v civilu, který se byl ve svém volnu projet na motorce. Měl totiž informaci, že BMW bylo nahlášeno jako odcizené u našich sousedů v Německu. Ihned kontaktoval hlídku uniformovaných policistů a sám zatím vozidlo pronásledoval, aby mohl udávat jeho polohu," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Jakmile si věc převzala policejní hlídka, začala zběsilá honička Plzní. "Na výzvy k zastavení pomocí výstražného a zvukového zařízení s červeným nápisem STOP řidič nereagoval. Naopak přidal na rychlosti a městem projížděl vysokou rychlostí. Svojí agresivní jízdou přitom ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Muži zákona následně zatarasili mladému řidiči cestu a za použití donucovacích prostředků ho omezili na osobní svobodě," dodala mluvčí.

Orientační test na přítomnost omamných a návykových látek ukázal policistům pozitivní výsledek na amfetamin a metamfetamin. Následnou lustrací policisté zjistili, že mladý muž má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel, a to až do července roku 2022. Lustrace vozidla potvrdila, že automobil je nahlášený jako odcizený. Ve věci zahájili úkony trestního řízení a prověřují veškeré okolnosti.