Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

V nadcházejících dnech budete moci potkat na náměstí Republiky v Plzni filmový štáb. Režisér a producent Vít Klusák si právě Plzeň zvolil pro svůj hraný debut, krátkometrážní film Bomba. Natáčení se uskuteční na náměstí Republiky v Plzni od 17. do 22. listopadu a jeho součástí budou 17. listopadu ve večerních hodinách pyrotechnické efekty.

Pětatřicetiletý muž sedl za volant dodávky v silně podnapilém stavu. Poté, co naboural zaparkované auto z místa ujel. Naštěstí ale jeho cesta brzy skončila, když mu úmysl zarazil náhodný svědek. Přivolaná hlídka mu pak dala dýchnout a nestačila se divit. Display ukázal hodnotu 3,71 promile alkoholu v krvi.

Uprchlého šestatřicetiletého dezinformátora Tomáše Čermák z Holýšova na jižním Plzeňsku, který se v ČR vyhýbá nástupu do vězení, zadrželi v úterý policisté v Polsku.

pátek, 17. listopad 2023 07:37

Rokycany mají první tři kameny zmizelých

U příležitosti prvního výročí úmrtí Zdenky Fantlové osadily Rokycany první tři kameny zmizelých, tzv. Stolpersteine, rodině Fantlových. Betonové kostky s mosaznou cedulkou jsou věnovány matce Zdenky Fantlové Else a jejím sourozencům Lýdii a Jiřímu. Jedná se o první kameny zmizelých v Rokycanech, které jsou umístěny před domem Jiráskova ulice č. p. 1, odkud členové rodiny nastoupili do transportu. Součástí uložení kamenů bylo také čtení z knihy Zdenky Fantlové Klid je síla, řek´ tatínek, z kapitoly Náš odjezd.

Devatenáctiletý mladík, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, chtěl být tak nenápadný, že se po Americké třídě v Plzni procházel s kuklou na hlavě. Naopak tím ale upoutal pozornost strážníky, kteří ho následně převezli na oddělení policistům.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ukončilo poblíž centra Plzně opravu mostů na mimoúrovňové křižovatce Rondel na začátku Karlovarské ulice. Je nejfrekventovanější ve městě a vede na největší sídliště Severní Předměstí. Čtyřměsíční stavba stála 23 milionů Kč. Mosty vydrží maximálně deset let. Do pěti let musí město rozhodnout, zda Rondel zasype. Pokud ne, tak ŘSD začne projektovat nové mosty, řekl ředitel plzeňské oblasti ŘSD Miroslav Blabol.

Houkající sanitka se dnes dopoledne srazila u Babylonu na Domažlicku. Při nehodě se zranil řidič osobního auta.

První zimní veřejné kluziště se slavnostně otevře již 24. listopadu v oblíbeném areálu Škoda sport park na Slovanech. Veřejnost může ledovou plochu vyzkoušet hned o den později. Kluziště chystá také celou řadu akcí pro děti i dospělé.

Policisté prošetřují srážku dvou cyklistů v Klatovech. Zatímco jeden z mužů utrpěl zranění, viník nehody ujel.

Ohňostroje na akcích, které pořádá město Plzeň nebo městské obvody, budou nově tiché, tedy bez výbuchů. Týká se to i novoročního ohňostroje, který pořádá centrální plzeňský obvod a také ohňostroje v rámci zahájení adventních trhů. Informovala o tom mluvčí města Barbora Hájková.