Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Tělo prozatím neznámého muže bez známek života nalezli náhodní svědci před čtvrteční půlnocí v plzeňské části Bory. Případ kriminalisté vyšetřují jako vraždu.

V průběhu čtvrtka bude přes naše území přecházet studená fronta, což ovlivní počasí i v dalších dnech. Víkend tak přinese podprůměrné teploty, na horách navíc v neděli meteorologové očekávají i možné smíšené přeháňky.

Novou přístavbu a nástavbu získala plzeňská 2. základní škola ve Schwarzově ulici. Její výstavba za 24 milionů korun trvala dva roky a vynutila si i přesun dvou tříd z prvního stupně ze základní školy do Středního odborného učiliště stavebního Plzeň.

Obchodní řetězec Lidl varuje před zrmrzlinou od společnosti Häagen-Dasz. Ty podle prodejce mohou obsahovat nebezpečnou látku ve vyšším množství, než je povolené.

Na okraji Starého Plzence v části Sedlec se otevřel další úsek cyklostezky na důležité cyklistické linii z Plzně do Brd, který navazuje na více než tříkilometrovou cyklostezku z Koterova do Starého Plzence postavenou před několika lety. Vybudování 1,1 kilometru dlouhého a 2,5 metru širokého asfaltového pruhu stálo kolem osmi milionů korun. Sedm milionů pokryla dotace Plzeňského kraje.

Po třech měsících mohou cyklisté využít rozšířenou trasu, která vede údolím řeky Radbuzy na Slovanech. V místech, kde se dosud pohybovalo mnoho cyklistů i pěších společně, bude pohyb komfortnější a bezpečnější. Správa veřejného statku města Plzně za stavbu zaplatila přes 13 milionů korun, pěti miliony na stavbu přispěl Městský obvod Plzeň 2 – Slovany.

Západ České republiky zasáhnou ve středu později odpoledne a večer silné bouřky. Mohou je doprovázet přívalové srážky, krupobití a zejména silný vítr s nárazy kolem 70 kilometrů v hodině, varují ve výstraze meteorologové.

Přes šest tisíc návštěvníků dorazilo i přes nepřízeň počasí na další ročník akce Hrdinové Plzně. Složky integrovaného záchranného systému na ní předvedly svou práci, vybavení, techniku a ukázky zásahů.

Seznam 120 projektů pro rozvoj městské aglomerace, v níž je kromě krajského města také prstenec částí okresů Plzeň-sever, jih a Rokycany, schválili plzeňští zastupitelé. Do roku 2030 by mělo území vyčerpat téměř čtyři miliardy korun z evropských fondů. Plzeňská aglomerace zahrnuje 108 z 501 obcí kraje, kde žije přes 310 000 obyvatel. 

Znovu byl velmi aktivní a několikrát zkoušel zakončením ohrozit branku Interu. Nakonec ale záložník Adam Vlkanova musel zkousnout další drsnou zkušenost a porážku. „Měli jsme to strašně těžké, máme se co učit,“ přiznával po domácí prohře 0:2.