Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Zisk tří bodů už měli na dosah, jenže přišla 87. minuta, nákop Středočechů a penalta, kterou proměnil Ladra. Nakonec tak fotbalisté Plzně proti Mladé Boleslavi museli vzít za vděk remízou 1:1. "Měli jsme dát více, než jednu branku. Možná to chtělo více důrazu a lepší kvalita centrů. Musím ale ocenit soupeře, má vysokou kvalitu," prohlásil trenér Miroslav Koubek.

Plzeňští fotbalisté remizovali v prvním jarním ligovém kole doma s Mladou Boleslaví 1:1. Západočechy poslal do vedení v 63. minutě Tomáš Chorý, hosté v 88. minutě vyrovnali díky proměněnému pokutovému kopu Ladry.

Žena a dvě děti skončily v nemocnici poté, co dnes ráno došlo zřejmě k úniku plynu v jednom z domů v Červeném Hrádku.

Bezmála 2,4 miliony návštěvníků si v roce 2023 užily krásy Šumavy. Je to zhruba o 300 tisíc lidí více, než v roce 2019, tedy v roce před pandemií covid-19, která zásadně ovlivnila návštěvnost Šumavy na celé dva roky.

Osmnáctiletá řidička traktoru dostala na mokrém povrchu smyk a vozidlo převrátila na bok. Při nehodě, která se stala dnes dopoledne v Chodském újezdu na Tachovsku, se zranila její spolujezdkyně.

V Plzeňském kraji i v tomto týdnu pokračoval růst počtu lidí nakažených chřipkami a akutními respiračními infekcemi. Hygienici evidují v kraji v šestém kalendářním týdnu 8231 lidí s respiračními infekcemi, což je o 586 nemocných více než v týdnu předchozím. Na 100.000 obyvatel aktuálně připadá 1427 nemocných, o týden dřív jich bylo 1326 na 100.000 obyvatel. Vyplývá to z informací, které zveřejnila Krajská hygienická stanice v Plzni.

Šestadvacetiletý muž z Plzeňska se rozhodl přenocovat v cizí garáži. Přitom ale způsobil její požár, když si chtěl posvítit zapálením kartonu. Jeho další cesta nakonec vedla do nemocnice.

Čtrnáct volně přístupných venkovních instalací od mezinárodně uznávaných light designérů a umělců z celého světa, rozsáhlou výstavu japonského umělce Jašuhira Čidy, připomínku velikánů české hudby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka a placené vnitřní expozice nabídne letos 22. a 23. března festival světla a umění ve veřejném prostoru Blik Blik. Uskuteční se poosmé a jeho tématem budou Prameny.

Aktualizováno 10:31 Policisté pátrali po pohřešované seniorce Zdeňce K., která byla od pátečních brzkých ranních hodin nezvěstná. Žena odešla z pečovatelského domu v obci Dýšina a trpí Alzheimerovou nemocí. Po několika hodinách pak naštěstí byla v pořádku nalezena.

Na hřiště přivádí své spoluhráče s kapitánskou páskou a patří mezi velké plzeňské osobnosti. S Viktorkou získal celkem pět mistrovských titulů, třikrát si zahrál UEFA Champions League. A další úspěch s Plzni může přidat. Stoper Lukáš Hejda totiž se západočeským klubem prodloužil smlouvu, která aktuálně platí do léta 2025.