Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Výstavbu retenční nádrže na Vinicích za více než 162 milionů korun včetně DPH dokončila v uplynulých dnech Vodárna Plzeň. Mezi stavebně nejsložitější objekt patří více než 10 metrů hluboká železobetonová monolitická nádrž, a také spojná kanalizační šachta pod Karlovarskou ulicí, která musela být zkapacitněna. Zajímavý nález přinesl archeologický výzkum, konkrétně jde o odkrytí části rozsáhlého pravěkého sídelního areálu zachyceného již dříve při výstavbě sídliště Vinice.

Výstavu Zima na skle a tradiční Velký plzeňský betlém mohou obdivovat už v těchto dnech návštěvníci plzeňské radnice. V sobotu 10. prosince se přidá i oblíbená vánoční pošta s ‚ježíškovskými‘ razítky i výstava děl, které vytvořily děti z plzeňských mateřských a základních škol. Výstavy v mázhauzu potrvají do 5. ledna 2023.

Velký požár vypukl ve středu večer v jednom z bytů v domě v Mohylové ulici v Plzni na Doubravce. Dva lidé skončili v nemocnici, starší ženu museli záchranáři na místě resuscitovat.

Poněkud netradiční boj svedli hasiči z Radnice. Museli si poradit s nutrií, která se nastěhovala do chlívku a za žádnou cenu do něj nechtěla pustit kozy, které v něm trvale žijí.

Aktualizováno 12:44 Ke střetu osobního auta s nákladním došlo na silnici I/22 u obce Čihaň na Klatovsku. Po nehodě bojuje o život starší žena, těžké zranění utrpěl také řidič vozu.

Tři zranění, z toho jedno tříleté dítě. Taková je bilance nehody, která se stala v úterý odpoledne na 122. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov. Podle prvních zpráv muž při řízení usnul, narazil do svodidel a následně skončil s vozidlem asi 50 metrů daleko od vozovky.

úterý, 6. prosinec 2022 12:29

Opilý řidič naboural policejní auto

Hodně kuriózní nehodu měli v neděli večer policisté v Plzni na Košutce. Když chtěli zastavit osobní auto, silně opilý řidič nedobrzdil a narazil do jejich kufru. Muž tak rovnou putoval do policejní cely, navíc mu hrozí až tříleté odnětí svobody.

Pětimetrový strom, který za tmy po dobu pěti hodin svítí, zdobí od nedělního večera ostrůvek na Velkém Boleveckém rybníku. Umístili ho tam místní jachtaři. Na slavnostní rozsvícení dorazily desítky nadšenců.

Poměrně rušno mají hned od brzkých ranních hodin záchranné složky. Vyjížděly hned k několika nehodám po celém Plzeňském kraji.

Minulý rok v létě opouštěl domov a zamířil za svým zaoceánským snem. První rok v Severní Americe strávil útočník Jakub Pour v AHL, letos pro něj ovšem na soupisce záložního týmu Chicaga nezbylo místo. A tak míří zpět do extraligy. Rokycanský rodák a odchovanec modrobílého hokeje podepsal se Škodou Plzeň smlouvu až do konce ročníku 2023/24.