Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Už to pomalu vypadalo, že Viktoria Plzeň odveze ze hřiště Ostravy pouze bod, když přišla 92. minuta a střílený centr Cadua, po kterém vybuchla v táboře Západočechů obrovská radost. "Myslím si, že to je zasloužené vítězství," hodnotil kouč Miroslav Koubek výhru last minute poměrem 1:0.

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v dohrávce 17. kola Fortuna ligy Baník Ostrava na jeho hřišti 1:0. Výhru zařídil gólem v 92. minutě Cadu.

O tom, že sednout na kolo v opilosti se nevyplácí, se přesvědčil čtyřiašedesátiletý muž. V Plzni na Americké třídě přejížděl přechod pro chodce a naboural do semaforu. Jeho další cesta tak vedla do nemocnice, jako bonus pak bude mít co vysvětlovat. Byl silně opilý a porušil pravidla silničního provozu.

Středověké podzemí v Plzni je opět otevřené veřejnosti. Přes 800 metrů dlouhým prohlídkovým okruhem v hloubce devět až 12 metrů pod povrchem loni prošlo téměř 40.000 návštěvníků. Bylo to o stovky více než v rekordním předcovidovém roce 2019, meziroční nárůst činil 5000 lidí. Největší český pivovar převzal správu a provoz podzemí vlastněného městem před 15 lety.

Nejen na kávu, ale také na snídaňové či obědové menu a na speciální drinky, mohou znovu návštěvníci chodit do Měšťanské besedy. Obnovit tradici setkávání Plzeňanů v tradičních prostorech chce nyní nový provozovatel kavárny a cateringových služeb Hotel U Zeleného stromu s.r.o. Svůj koncept nazval 1901 a kromě nabídky jídel založených na základech české a francouzské kuchyně zve například i na dobovou atmosféru, již má navodit v prostoru kavárny umístěné piano. Večery tak hostům zpříjemní podkres živé hudby, o kterou se postarají plzeňští hudebníci.

V tomto týdnu začala demolice bývalých kasáren ve Folmavské ulici. Objekt byl dlouhou dobu opuštěný, což přilákalo osoby bez přístřeší, které se do objektu uchylovaly a během krátké chvíle se z něj stal squat.

Hokejová Energie má fanoušky po celém kraji. Na vydatnou fanouškovskou podporu se může přitom spolehnout i v Chebu. A právě z tohoto města vypravuje vedení klubu v rámci promo akce a ve spolupráci se svým partnerem Petrocargo trade autobus zdarma na extraligové utkání s Českými Budějovicemi v neděli 25. února.

Podruhé během krátké doby se hokejisté Plzně znovu utkali s Pardubicemi. Zatímco před dvěma týdny měl Milan Klouček na sobě ještě dres Pardubic, v pondělí si proti tomuto celku odbyl svou premiéru v Plzni. A i přes solidní výkon nakonec musel se svým novým týmem skousnout porážku 1:3. "Škoda, že to výsledkově nevyšlo, podle mě jsme mohli bodovat, zasloužili bychom si to," prohlásil Klouček.

Běžela 44. minuta zápasu Plzně s Pardubicemi, když za stavu 1:2 pro Východočechy nalétl explzeňský Michal Houdek doslova jak smyslů zbavený do svého bývalého spoluhráče Tima Söderlunda. Švédský útočník okamžitě upadl do bezvědomí a musel být po dlouhém ošetřování transportován do nemocnice. Odtamtud přišla krátce po zápase alespoň částečně dobrá zpráva. Šikovný forvard je ve stabilizovaném stavu.

Plzeňští hokejisté podlehli v předehrávce 45. kola extraligy doma Pardubicím 1:3. Indiány poslal do vedení ve 32. minutě Tomáš Dujsík, hosté ale dvěma góly Vondráčka vývoj otočili. Třetí branku pak přidal při plzeňské power-play Kousal. Stínem zápasu je zranění Tima Söderlunda, kterého nešetrně dohrál jeho bývalý spoluhráč Michal Houdek.