Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Šumavské řeky Vydra, Křemelná a Otava dosáhly po vydatných deštích prvních povodňových stupňů. Podle výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mohou dnes vystoupat až na druhý povodňový stupeň. Na Šumavě za posledních 24 hodin spadly desítky milimetrů srážek, v Prášilech až 51,5 milimetrů, vyplývá z datČHMÚ.

V Plzeňském kraji došlo v roce 2023 k meziročnímu nárůstu návštěvnosti i počtu přenocování. Z předběžných údajů vyplývá, že Plzeňský kraj navštívilo v roce 2023 celkem 900 108 hostů. V porovnání s rokem 2022 došlo k nárůstu počtu návštěvníků o 7,1 %. Plzeňský region navštívilo více než 293 tisíc zahraničních turistů. Počet hostů ze zahraničí byl v tomto období vyšší o 49 680 hostů, což znamenalo nárůst o 20,4 %. V případě domácí klientely došlo k mírnějšímu nárůstu, a to o 9 639 hostů (1,6 %).

Vítr, teplé počasí a déšť tento týden ještě víc zhoršily podmínky pro lyžování v Plzeňském kraji. Stále se lyžuje v několika areálech v Železné Rudě a také v Kašperských Horách. Sníh je ale mokrý. Běžecké stopy se už nikde v kraji neupravují a je jen několik málo míst v nejvyšších polohách Šumavy, kam se mohou ještě běžkaři vydat, musí ale počítat s vytátými místy a mokrým těžkým sněhem.

Za to, že nezveřejní konverzaci včetně erotických fotek, chtěla žena po svém milenci peníze. Předání se pak uskutečnilo za přítomnosti policistů.

O sedm nových lokalit, kde bezpečnost hlídají moderní kamerové systémy, rozšířila Plzeň svůj městský kamerový systém. Posílila tím bezpečnostní prvky ve vybraných lokalitách ve městě. Hlavním důvodem je prevence kriminality, ochrana veřejného i soukromého majetku, zvýšení bezpečí a napomáhání vyřešení trestné činnosti. 

Aktualizováno 14:07 V areálu firmy Škoda v Plzni na Borech se nacházela cvičná dělostřelecká munice. Přinesl jí tam muž, který se chtěl s nálezem ve svém sklepě pochlubit kolegovi.

Pokud budete projíždět jedním z uvedených míst, měli byste si dát velký pozor na to, jak rychle jedete. Plzeňští strážníci hlídkují s radarem až do konce února od 7 do 19 hodin právě na těchto vybraných silnicích.

Pět výher, jedna remíza. Taková je bilance fotbalistů Plzně v přípravě na jarní část sezóny. Do ní vstoupí Západočeši v sobotu, kdy do Štruncových sadů přijede Mladá Boleslav. Kouč Miroslav Koubek je spokojený s posílením týmu, vrásky na čele mu ale přidělala ztráta útočníka Rafia Durosinmiho. "Chtělo by to ještě někoho za něj," připouští plzeňský trenér.

Útočník Filip Jansa bude i v další sezóně hájit barvy Škody Plzeň. Západočeský klub na jednadvacetiletého útočníka uplatnil opci. V aktuální sezóně odehrál Jansa kompletní porci 43 zápasů, ve kterých posbíral osm kanadských bodů.

S cílem prohnat obě pražská "S", vyhrát domácí pohár a postoupit dál v Konferenční lize vstoupí už v sobotu do jarní části sezóny fotbalisté Plzně. Trenér Miroslav Koubek má k dispozici nabitý kádr, obejít se ale bude muset bez Rafiu Durosinmiho, který podstoupil druhou operaci.