Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Po 267 uplynulých dnech se lyžaři a snowboardisté opět vrátí na sjezdovky největšího lyžařského střediska Plzeňského kraje – Ski&Bike Špičák. Železnorudský areál využil přírodní sněhovou pokrývku a také chladné dny k technickému zasněžování, takže v pátek 16. prosince odstartuje novou lyžařskou sezonu.

Plzeňská teplárenská, největší dodavatel tepla na západě Čech, zdraží od 3. ledna příštího roku teplo v Plzni o 4,8 procenta. Na svém pondělním jednání to schválilo představenstvo firmy.

Pořádně mrazivá čeká z pondělí na úterý Plzeňský a Karlovarský kraj. Teploty mají v západních Čechách podle meteorologů klesat až k mínus 12 stupňům.

Jen ztěžka nastupovali a vystupovali na zastávce U Kasáren na Nepomucké ulici na Slovanech maminky s kočárky nebo senioři. Město se tak právě na podnět občanů rozhodlo vybudovat nový zastávkový záliv, který problém vyřeší. Nová zastávka bude v provozu od 16. prosince. Za její stavbu město zaplatilo 2,7 milionu korun včetně DPH.

Aktualizováno 9:38 Těžké zranění utrpěla osmatřicetiletá žena při ranní nehodě osobního auta na 136. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu. Na místě musel přistávat vrtulník.

Navzdory prohře v odvetném utkání 27:29 slaví házenkářky Kynžvartu při svém debutu na mezinárodní scéně postup do osmifinále Evropského poháru. Západočeský tým přešel ve 3. kole přes turecký celek Ankara Yenimahalle. V prvním zápase totiž dokázal zvítězit na horké palubovce soupeře o šest branek 35:29.

Plzeňský kraj a Krajská hygienická stanice v Plzni (KHS) vytvoří po Novém roce portál ochrany veřejného zdraví, kam budou mít přístup všichni obyvatelé. Měl by posílit informovanost o zdravotním stavu populace v regionu a prevenci proti nejčastějším chorobám. Při dnešní prezentaci studie Zdravotní stav obyvatel Plzeňského kraje, kterou nechává zpracovávat KHS po pěti letech.

Šestý zápas, šestá výhra za tři body. Hokejisté Škody Plzeň se aktuálně nachází v obrovské herní pohodě. Ve 27. kole formu indiánů pocítila i Olomouc, kterou svěřenci Petra Kořínka porazili 5:4. V duelu plném zvratů se prosadil ve svém prvním zápase po návratu ze zámoří Jakub Pour, tříbodový večer pak zažil Adrián Holešinský, který jen pár hodin před zápasem podepsal v Plzni novou smlouvu platnou do konce sezóny 2024/2025.

Přechod pro chodce na Chodském náměstí je díky rozšíření ostrůvku bezpečnější. Kromě toho město upravilo také povrch blízké zastávky, kde už byly vyjeté koleje. Za opravu, která neomezila dopravu ani na měsíc, zaplatila Správa veřejného statku města Plzně tři miliony korun včetně DPH. 

Zanedlouho uplyne 30 let od doby, kdy měla začít rekonstrukce městských lázní v Plzni. Nestalo se tak a budova od té doby chátrá. Plzeňský kraj se proto rozhodl, že ji koupí a přestěhuje sem Západočeskou galerii.