Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

V Plzeňském kraji oficiálně odstartovala další významná investiční akce. V pátek 3. listopadu byl slavnostním poklepáním na „základní kámen“ zahájen projekt „Napojení severního Rokycanska na dálnici D5, I. etapa“ za necelých 400 milionů korun. Hotovo bude nejpozději v dubnu roku 2026.

V Hrádku na Rokycansku se v pátek objevili další sršni asijští. Spatřili je zaměstnanci firmy Monteferro Hrádek v kamionech, které přijely z Francie. Výskyt invazivních sršňů nahlásili a hmyz byl odchycen. Riziko jejich rozšíření po tomto incidentu nehrozí, uvedl dnes na konferenci Pracovní společnosti nástavkových včelařů Jan Walter ze Západočeské univerzity v Plzni.

Řidičům, chodcům i cyklistům zajistí větší bezpečnost a plynulost dopravy rekonstrukce křižovatky Západní, Šumavská v Karlových Varech. Její rekonstrukce potrvá několik měsíců.

Silnice I/20 v Plzně do Karlových Varů. Nebezpečné zatáčky před Bečovem. Místo, kde musíte hodně zpomalit nebo riskovat pokud spěcháte. Na dopravní nehody tady nebyla nikdy nouze. To se teď změní díky rekonstrukci.

Sokolovská ulice v Sokolově je klasickou ukázkou toho, jak se stavěla sídliště v minulém století. Hustá bytová zástavba a vůbec se nepočítalo, že v budoucnu bude mít každá rodina minimálně jedno auto.

Železná Ruda na Šumavě. Silnice I/27 z České republiky do Německa. Tento hlavní tah městem pro osobní, ale i nákladní vozy bude dlouho neprůjezdný. Probíhá jeho celková oprava.

Aktualizováno 9:44 Při výbuchu krabice s podomácky vyrobenou bombou na sídlišti v Horšovském Týně na Domažlicku v noci z pondělí na úterý utrpěl jeden člověk lehké zranění. 

Desáté výročí od úmrtí generála Miroslava Štandery si připomnělo město Plzeň. Zástupci radnice položili květiny u domu v Božkovské ulici čp. 43, kde letec žil od roku 1994 až do své smrti, a také na jeho hrob na Ústředním hřbitově v Plzni.

Celkem o milion korun přišla jednatřicetiletá žena z Plzně, která se nechala nachytat podvodníky a částku vložila do bitcoinmatu.

Krmení labutí či kachen rohlíkem patří ke zvykům už dlouhou dobu. V Plzni se ale poslední dobou rozmohlo například i přikrmování nutrií. V minulém týdnu jim dokonce někdo přinesl kýbl poctivých uzenin, což zvířecí záchranáři považují za vrcholný extrém hlouposti. Zvířata se totiž dožívají nižšího věku, zároveň dochází ke znečišťování území a podpoře nepůvodních druhů, kteří mohou přenášet nemoci.