Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Třicetiletá řidička narazila v neděli večer se svým vozidlem na železničním přejezdu v Chodové Plané přímo do zabezpečovacího zařízení. Provoz na trati musel být zastaven, ženu z místa transportovali do nemocnice záchranáři.

Po patnáctileté Erice Bugošové z Plzně pátrají policisté. Dívka odešla v sobotu ze svého domova a od té doby ji nikdo neviděl. 

Hodně netradičního viníka měl výjezd hasičů k jiskřícím kabelům vysokého napětí v lese na Tachovsku. Přičinou byl pád stromu, který měl na svědomí bobr.

pátek, 18. listopad 2022 15:07

Po dálnici pobíhal pes. Srazilo ho auto!

Nečekanou srážku zažil řidič osobního auta na dálnici D5. Do jízdy mu vběhl pes. Zvíře střet nepřežilo, na autě se škody pohybují kolem 170 tisíc korun. Po majiteli psa teď policisté pátrají.

Prudké ochlazení, teploty pod nulou, sníh i v nižších polohách a náledí. To vše nás nejspíš čeká v noci z pátku na sobotu a v sobotu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování i pro západní Čechy. V Plzeňském a Karlovarském kraji je platné do sobotní 18. hodiny.

Druhý zápas, druhá porážka 1:3, znovu ale srdnatý a statečný výkon. Volejbalisté Karlovarska podlehli loňskému finalistovi Ligy mistrů z Trentina po setech 19:25, 20:25, 25:21, 13:25.

středa, 16. listopad 2022 13:15

V Plzni na Borech se srazila tramvaj s autem!

Ke střetu tramvaje s osobním autem došlo ve středu po poledni na Klatovské třídě v Plzni na Borech. Jednoho zraněného cestujícího, podle našich informací malé dítě, si převzali do péče záchranáři.

Již potřetí se volejbalisté Karlovarska vrátili do hlavní soutěže Champions League. Po čestné prohře 1:3 na půdě vítěze dvou posledních ročníků Ligy mistrů, polského šampiona Kedzierzyn-Kožle, se Západočeši představí doma. Ve středu 16. listopadu od 18 hodin hostí loňského finalistu soutěže, italské Trentino.

Navštívit knihovnu a domů si odnést zajímavé čtení? Podle statistik je to v Plzeňském kraji čím dál vzácnější. Od roku 2013 totiž s jednou výjimkou před třemi roky téměř neustále klesá počet výpůjček. V roce 2020, v němž zasáhla republiku koronavirová epidemie, meziročně ubylo téměř 30 procent registrovaných čtenářů. Ve zprávě o základních tendencích vývoje regionu to zveřejnila Krajská správa Českého statistického úřadu v Plzni (ČSÚ).

Požár v jednom z bytů v Klatovech zaměstnal hasiče i záchranáře v úterý po 13. hodině. Tři muži se nadýchali zplodin a museli být převezeni do nemocnice.