Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Aktualizováno 10:20 Dvaačtyřicetiletého muže museli vytahovat z řeky hasiči a záchranáři ve Spáleném Poříčí. Jak se později ukázalo, muž byl zdrogovaný, způsobil si zranění a zmateně utíkal. Při záchraně z vody byl pak agresivní.

Velký labutí samec, který v minulých letech pronásledoval kanoisty trénující na Radbuze v Plzni, se znovu vrátil do lokality poblíž centra města. Aktuálním místem, kde se se svojí partnerkou pohybuje, je řeka Mže pod Lochotínskou lávkou a mostem Generála Pattona v Plzni na Roudné.

Osmaosmdesátiletá seniorka ve svém bytě upadla a nemohla se zvednout. Strážníci, kteří na místo dorazili jako první, se ale nedokázali ani pomocí speciálních nástrojů do bytu dostat, a tak za ní vylezli oknem.

Z důvodu opravy povrchu komunikace hlavního tahu I/26 bude 17. a 18 listopadu na několik hodin uzavřen most přes řeku Radbuzu ve Stodě. Řidiči tak budou muset zvolit objízdnou trasu přes Hradec.

Osmapadesátiletý řidič nepřežil nehodu, která se stala v brzkých ranních hodinách na silnici mezi Plzní a Zálužím. Podle dosavadních informací narazil s vozidlem do stromu.

Celkem 52 obyvatel jednoho z bytových domů v Čermákově ulici v Plzni na Borech muselo být v sobotu večer evakuováno poté, co došlo k úniku plynu. Pravděpodobně se tak stalo poté, co stavbaři narušili potrubí.

Policisté České republiky pátrají po pohřešovaném čtyřiasedmdesátiletém Vojtěchu Trykarovi z Plzně. Senior může být podle kriminalistů dezorientovaný.

O osm dní déle si počkají řidiči na otevření mostu na Klatovské ulici v Liticích. Původně měly práce skončit 2. prosince, kvůli nečekaným komplikacím se ale plánovaný termín posouvá na 10. prosince. 

Ve věku 82 let zemřel 1. listopadu plzeňský akademický sochař Jaroslav Bocker. K jeho nejznámějším dílům patří například pomník Generála Pattona dnes osazený v Dýšiné nebo rekonstrukce Památníku národního osvobození na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka v Plzni. Informaci o úmrtí potvrdila tajemnice Unie výtvarných umělců Plzeň Sylvie Němečková.

Pět dětí skončilo ve čtvrtek odpoledne v nemocnici po nepovedeném chemickém pokusu ve škole ve Všerubech na severním Plzeňsku. Záchranáři ošetřili na místě také učitelku, ta ale nakonec transport do zdravotnického zařízení nevyžadovala.