Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

Statutární město Plzeň vypsalo dotační titul na pomoc sportovně ohroženým sportovním organizacím s názvem Podpora sportovních organizací provozujících sportovní činnost na území města Plzně v souvislosti s pandemií koronaviru v období od října do prosince 2020.

O více než 280 tisíc přišli manželé, které lákala vidina zbohatnout. Rozhodli se totiž investovat do bitcoinů. To se ale vůbec nepovedlo a jejich peníze zmizely. 

Dekorativní věnce na dveřích se u nás stali již tradicí. Nejčastěji si dveře zdobíme na Vánoce a Velikonoce. Originální dekorace vchod ozdobí a zútulní. Překvapte vaše návštěvy a přivítejte jaro barvami.

Už v sedmi měsících jí lékaři diagnostikovali tukový nádor na páteři. Vrozená vada byla bohužel diagnostikována příliš pozdě a ani následná náročná operace nedokázala odvrátit odumření nervů po kolena. Plavat začala původně kvůli rehabilitaci. Během pár let se ale dokázala vypracovat v jednu z nejlepších českých handicapovaných závodnic. V současné době je Vendula Dušková nejen součástí paralympijské reprezentace ČR, ale hlavně je to obrovský dříč a tahoun, který je inspirací pro své okolí.

V nemocnicích Plzeňského kraje se nepotvrdilo pozastavení růstu počtu pacientů, kteří se léčí z onemocnění covid-19, jak naznačoval závěr minulého týdne. Naopak počet hospitalizovaných nemocných během víkendu a na počátku tohoto týdne skokově vzrostl. V nemocnicích akutní péče bylo dnes dopoledne hospitalizováno 292 covid+ pacientů, z nichž 48 bylo na lůžkách intenzivní péče. Nemocní pocházejí ze všech spádových oblastí nemocnic a opakovaně zejména z Tachovska. 

Obyvatelé Vinic musí počítat s možnými dopravními komplikacemi. Kvůli opravě hydroizolace kolektorů bude část Břeclavské ulice zcela uzavřená. Práce potrvají až do konce srpna.

Rozsah upravené podoby maturitních zkoušek nebude mít na Západočeské univerzitě v Plzni (ZČU) zásadní vliv na přijetí studentů. Pro školu bude důležité, aby měli uchazeči ukončené středoškolské vzdělání a aby měli maturitní vysvědčení. Kritéria přijímacího řízení si stanovují jednotlivé fakulty podle svých požadavků. Některé fakulty se připravují na přijímací řízení, jiné přihlédnou například ke středoškolskému prospěchu uchazečů či k jejich výsledkům v národní srovnávací zkoušce, řekla mluvčí univerzity Šárka Stará.

Pokud na sebe nějaká vakcína strhává pozornost, je to v těchto dnech rozhodně AstraZeneca. Více než desítka států v Evropské unii pozastavila očkování poté, co několik zemí ohlásilo její možné vedlejší účinky. V České republice zatím k ničemu podobnému nedojde, v Plzeňském kraji se aktuálně vyočkovává dodávka 2100 vakcín, která dorazila na začátku tohoto týdne.

Moderátorka Lucie Křížková, jejíž tvář je už pevně spjatá s pořadem Sama doma, svou kariéru začínala coby modelka. Bylo jí pouhých osmnáct let, když se jí podařilo zvítězit v Miss České republiky.

Soukromá mateřská škola v plzeňském Božkově se pustila do boje s vládním nařízením a nechala zařízení otevřené. Podle její zřizovatelky ale postupuje v souladu se školským zákonem.