Po vzoru Frodla. Brankářský talent Pavlát podepsal smlouvu v Plzni

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 13. květen 2020 14:54
pavlát foto: HC Škoda Plzeň

Jednoletý kontrakt podepsal se Škodou Plzeň obrovský talent českého hokeje, dvacetiletý gólman Dominik Pavlát z Chomutova. Indiáni si zároveň pojistili služby dvou mladých obránců. Další rok bude oblékat dres s indiánem Michal Houdek, tříletou smlouvu si vybojoval David Jiříček.

„Dominik je mladý gólman s velikou perspektivou, který přichází k nám v roli nejlepšího gólmana první ligy v minulé sezóně. Je to hodně podobné situaci, když přicházel Dominik Frodl. Určitě dostane šanci a věříme, že své kvality prokáže a v extralize ještě poroste,“ uvedl Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň. Pavlát se k A týmu připojil společně se startem přípravy, ale zveřejnění podpisu smlouvy se uskutečnilo o týden a půl později. „V Chomutově je složitá situace, nicméně mně pochopitelně nepřísluší ji komentovat. Byli jsme domluveni, že počkáme, jak se vyvine. Ale po několika telefonech s majiteli Chomutova a Dominikovým agentem jsme dospěli ke shodě, a můžeme tedy oficiálně oznámit, že Dominik je u nás na ročním hostováním s opcí," dodal Vlasák.

Svoji budoucnost s Plzní spojili i další dva mladíci, odchovanci Michal Houdek a David Jiříček. „Michal Houdek je rovněž mladým hráčem, naším odchovancem, který již loni určitou šanci dostal. Je to velký, silný hráč a my věříme, že se stále může posouvat dál. David Jiříček je velkým talentem, jehož na pozici obránce máme po dlouhé době, z mého pohledu. Je hodně mladý, proto svůj čas na rozkoukání dostane. Myslím si ale, že loni, když naskočil proti Spartě, se toho zhostil velmi dobře. Věřím, že svou šanci chytne a popere se o stabilní místo v sestavě," doplnil Vlasák.