Plzeň dostala darem tisíc roušek z nanovlákna

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 6. duben 2020 20:43
200406_Rousky_AVE_3 foto: město Plzeň

Celkem tisíc roušek z nanovlákna v hodnotě téměř půl milionu korun, jež odpovídají parametrům respirátoru třídy FFP3, předala společnost AVE v zastoupení regionálního ředitele pro Západní Čechy Jana Žurka městu Plzni.

„V době nedostatku ochranných pomůcek jsme velmi vděční společnosti AVE za dar tisíce roušek pro naše město, které rozdělíme mezi nejpotřebnější,“ uvedl primátor města Martin Baxa. Náměstek Pavel Šindelář doplnil, že roušky z nanovlákna poputují například pracovníkům Městského ústavu sociálních služeb. „Společnosti AVE bych chtěl za město velice poděkovat, předání těchto nanoroušek potvrzuje naši velmi dobrou a letitou spolupráci v otázce odpadového hospodářství na území města Plzně,“ dodal Pavel Šindelář.

„Kromě města Plzni poskytl náš závod Západ společnosti AVE nanoroušky také Karlovým Varům a Berounu. Plzni jsme darovali tisíc roušek, kdy hodnota jedné této roušky je 450 korun. Roušky jsme pořídili od firmy z Liberecka, jedná se o stoprocentní český výrobek, který je laboratorně testován. Jejich deklarovaná účinnost je 90 až 95 procent, a to po dobu osmi hodin používání. Dar jsme předali městům, která nejlépe vědí, kde jsou tyto roušky nejvíce potřeba,“ vysvětlil regionální ředitel Jan Žurek.

„Město Plzeň se snaží vlastními silami shánět ochranné prostředky pro své organizace a další potřebné subjekty. Zajistilo už desítky tisíc látkových roušek, podílí se na výrobě ochranných štítů a velmi intenzivně se nyní zaměřuje na nedostatkové respirátory. V pátek 3. dubna dorazila na radnici další dodávka, tentokrát 40 tisíc respirátorů třídy FFP2, která jsou určena pro zařízení pečující o naše seniory v Plzni. Shánění ochranných pomůcek je náročná týmová práce, další desítky tisíc kusů jsou objednány,“ doplnil ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně Petr Triner, který má na starosti zajišťování ochranných pomůcek pro plzeňský magistrát.

Fotogalerie