Nechoďte si dobíjet Plzeňskou kartu na zákaznická centra, hrozí velké fronty, prosí dopravní podniky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 15. prosinec 2020 10:52
plzen_cz_Plzenska karta ilustrační foto

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) vyzývají své zákazníky, aby k dobíjení Plzeňské karty použili jeden z bezobslužných způsobů a nechodili na zákaznická centra. Přelom roku patří k těm nejvytíženějším obdobím i v „normálních časech“ a letos je situace ještě složitější vzhledem k platným vládním nařízením, která limitují počet klientů v prostorách zákaznických center. Hrozily by tak obrovské fronty.

„V současné době je možné na zákaznickém centru na Denisově nábřeží obsluhovat pouze čtyři zákazníky najednou, na Klatovské pak jen tři a ostatní musí čekat venku,“ vysvětluje Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP. Pokud by přepážky navštívil stejný počet zákazníků jako v minulých letech, fronty by podle Zarzyckého dosahovaly několika desítek metrů s čekací dobou několik hodin.

Dopravní podniky doporučují použít jeden z pohodlných a bezpečných způsobů nákupu předplatného na Plzeňskou kartu. Zákazníci mohou použít zejména e-shop Plzeňské karty, který umožňuje dobít všechny druhy předplatného i  elektronické peníze. Potvrdit takovou transakci lze pak velmi jednoduše přímo ve vozech PMDP. Další možností jsou bankomaty České spořitelny, na kterých lze dobít Plzeňskou kartu zcela bez poplatku, a to bez ohledu na banku, u které májí zákazníci zřízený účet.

Novinkou je pak Virtuální karta, kdy si zákazník může pro předplatné zvolit jako identifikátor buď mobilní telefon, nebo platební kartu. Prostřednictvím Virtuální karty je nabíjení zcela on-line bez nutnosti validace nákupu ve vozech PMDP. Virtuální karta zatím nabízí předplatné pouze pro zónu 001 Plzeň.

„Motivací pro všechny, kteří se zatím odbavovali na našich zákaznických centrech, může být i soutěž o předplatné zdarma,“ uvedl Zarzycký. V polovině února bude vylosováno 10 zákazníků, kteří si v průběhu od poloviny prosince 2020 do konce ledna 2021 nabijí předplatné přes e-shop Plzeňské karty, přes Virtuální kartu nebo na bankomatech České spořitelny a těm bude vrácena uhrazená částka. Například za pořízení plnocenného ročního předplatného v ceně 4 120 Kč bude výherci na účet zaslána částka 4 120 Kč.