Marie Osvaldová

Marie Osvaldová

středa, 27. leden 2021 11:37

Britská mutace už se vyskytla i v Plzni

V šesti krajích už byl potvrzený výskyt britské mutace koronaviru. Jedním z míst je podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) také přímo Plzeň.

Jen pár hodin poté, co vedení hokejové Plzně oficiálně potvrdilo příchod Alberta Michnáče z Českých Budějovic, hlásí Škodovka další změny. Západočeský klub opouští David Stach, který míří do Vítkovic. Ostravský klub naopak pouští na západ Čech jiného útočníka, Martina Dočekala.

Tři měsíce na nemocničním lůžku, z toho měsíc v umělém spánku. Petr Frey je amatérský sportovec a člověk v dobré fyzické kondici. Přesto mu „obyčejná chřipka", jak někteří covidu-19 stále přezdívají, dokázala úplně změnit život.

středa, 27. leden 2021 18:01

Toustový chléb obsahuje kovové střepy

Celozrnný toustový chleba Dan Cake vyrobený v Polsku obsahoval větší množství kovových střepů. Lidé by tento chleba v žádném případě neměli jíst. O případu informovala v tiskové zprávě Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Téměř devět tisíc trestných činů se škodou za více než miliardu korun evidují policisté Plzeňského kraje za rok 2020. Jde o patnáctiprocentní pokles kriminality ve srovnání s předloňským rokem. Na prvním místě nelichotivého žebříčku počtu spáchaných trestných činů je opět Plzeň a okolí. S velkým náskokem před ostatními okresy.

Plzeňští házenkáři ve svém prvním zápase v novém roce zvítězili na palubovce Králova Pole 23:20. Favorizovaní Západočeši tahali celý zápas za delší konec provazu, přesto se Královu Poli podařilo dotáhnout čtyřbrankové manko a dokonce jít chvilkově jedinkrát v zápase do vedení 18:17. Jenže závěr už vyšel lépe Talentu, který se tak po této výhře dotáhl na rozdíl jediného bodu od vedoucí Karviné. 

Několik dnů se debatovalo o možnosti, že se část školáků vrátí na začátku února zpět do lavic. Mluvilo se také o případném zprovoznění lyžařských areálů za přísných hygienických podmínek. Současně s tím se měl měnit i protiepidemický systém. Jenže nic z toho nebude. Ve čtvrtek odpoledne bude naopak vláda jednat o dalším zpřísnění protikoronavirových opatření. "Situace není dobrá," přiznal ve středu pozdě večer premiér Andrej Babiš.

Do víkendu budou podle meteorologů stoupat teploty až k osmi stupňům, v průběhu víkendu se očekává zlom a silné mrazy. V noci naměříme až –12 °C.

Na čtvrteční dopoledne svolala plzeňská radnice tiskovou konferenci ke startu proočkovací kampaně ve městě. Těsně před jejím začátkem ji ale zrušila. Důvod? Středeční zmatky s dodávkou, respektive pozdržováním samotného očkování. "Velmi těžko se nám pracuje," narážel primátor Martin Baxa na to, jak rychle se mění plány.

Letošní maturanti nebudou psát slohové práce z českého a cizího jazyka. Naopak součástí zkoušky zůstávají didaktické testy. Na jejich vypracování ale studenti dostanou více času.