Na školách na Plzeňsku chybí kvůli karanténě několik dětí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 9. březen 2020 12:23
skolni taška, aktovka ilustrační foto

Po deseti dětech chybělo dnes kvůli povinné karanténě po návratu z Itálie na základních školách v Dobřanech a v Nýřanech na Plzeňsku. Děti z Plzně a z okresů Plzeň-jih a Plzeň-sever měly minulý týden jarní prázdniny. Některé rodiny je trávily v Itálii, některé ale domluvené zájezdy na lyže odřekly.

V Nýřanech na severním Plzeňsku chodí do základní školy 700 dětí. "Těch několik málo, asi kolem deseti, o kterých víme, že byly v Itálii, dnes do školy nepřišly," řekl ředitel Jiří Loritz. Škola podle něj vyhlásila přísnější podmínky. Podle nařízení ministra zdravotnictví mají povinnou karanténu všichni lidé, kteří se z Itálie vrátili od soboty. "My ještě před tímto nařízením jsme po dohodě se zřizovatelem vyhlásili, že doma mají zůstat všichni, kdo vůbec byli v Itálii bez ohledu na datum návratu," řekl Loritz.

Mnoho lidí ale podle něj plánované lyžařské zájezdy odřeklo. "Z Nýřan měly na jarní prázdniny jet do Itálie tři autobusy, nakonec jel jeden poloprázdný," uvedl. Lyžovat mělo jet i osm učitelů školy, zájezd ale odřekli. V preventivní karanténě jsou podle ředitele dva učitelé. Jedna učitelka zůstala doma, protože se z Itálie vrátil její rodinný příslušník. Další byla na dovolené v Maroku a vracela se s mezipřistáním v Itálii, takže ji škola také nechala doma, řekl Loritz. V povinné preventivní karanténě jsou podle něj i dvě zaměstnankyně Domu dětí, který pod školu spadá.

Také základní škola v Dobřanech na jižním Plzeňsku, kam chodí asi 670 dětí, eviduje podle ředitele Jaroslava Šedivého asi deset dětí, které po návratu z Itálie zůstaly doma.

čtk