Zeptej se vedení městského obvodu!

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 2. únor 2021 13:25
Očkování Ilustrační foto

Čtyři velké obvody, čtyři otázky, čtyři odpovědi. Položili jsme zástupcům obvodů několik dotazů k aktuálním tématům. Jak se s nimi vypořádali?

ÚMO Plzeň 1, odpovídá místostarostka Ilona Jehličková (TOP 09) Otázka: Má městský obvod Plzeň 1 v plánu pomáhat seniorům s registrací na očkování? Pokud ano, jak? Je to podle vás důležité?
Odpověď: Vedení městského obvodu se rozhodlo ve spolupráci s městem Plzní a Mezigeneračním centrem Totem pomoci seniorům s registrací na očkování proti Covid-19. Považuji toto rozhodnutí za nesmírně důležité vzhledem k cílové skupině seniorů, kteří jsou nejzranitelnější a potřebují naši pomoc. Mnozí z nich žijí sami, nemají přístup k internetu, jsou indisponováni zdravotně a zmateni současnou nepřehlednou situací ohledně očkování. Stále platí, že společnost je tak silná, jak se umí postarat o nejslabší články svého řetězu. Na ÚMO Plzeň 1 je od pondělí 25.1.2021 vytvořeno kontaktní místo pro pomoc seniorům při registraci na očkování proti Covid-19. V provozu bude v PO a ST od 8 do 17 hod, ÚT a ČT 8 - 14 hod, PÁ 8 - 13 hod. a najdete je v budově ÚMO Plzeň 1, alej Svobody 60, 1. patro, místnost č. 116. Pracovnice kontaktního místa pomohou seniorům s registrací, ať už se senior dostaví osobně či s asistencí po telefonu. Pokud senior nemá možnost se na očkování sám dopravit, MO Plzeň 1 je schopen zajistit dopravu i případný doprovod. V současné době je registrační systém otevřen pro seniory 80+.

ÚMO Plzeň 2, odpovídá místostarostka Eva Trůková (ODS): Otázka: Zvažuje slovanský obvod nějakou formu pomoci svým seniorům spojenou s očkováním proti covid-19?
Odpověď: Děkuji za otázku. Městský obvod Plzeň 2 – Slovany spolu s Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM, z.s., Městem Plzní a městskými obvody nabízí seniorům nad 80 let telefonickou pomoc s registrací na očkování proti covid-19. V případě, že se senior ostýchá sdílet osobní údaje telefonicky, má také možnost od pondělí 25. ledna 2021 přijít svou registraci vyřídit osobně k nám na úřad městského obvodu Plzeň 2 – Slovany, který sídlí na Koterovské ulici 83. Připraveni pomoci jsou naši pracovníci vždy v pondělí od 8:00 – 13:00 a ve středu od 12:00 – 17:00. Věřím, že se nám povede proočkováním ochránit naše seniory a těším se brzy na společná setkávání!

ÚMO Plzeň 3, odpovídá první místostarosta Petr Baloun (ODS): Otázka: Vyřešit nedostatek míst ve školkách má pomoci výstavba nového pavilonu 55. MŠ v Mandlově ulici. Co všechno se tam změnilo?
Odpověď: Především jsem moc rád, že se nám po mimořádném úsilí a všech peripetiích povedlo tuto stěžejní investiční akci přivést do samotného závěru. Jsem přesvědčený, že se nový pavilon dětem bude líbit, vždyť zde je hlavním prostorem tělocvična, kterou budou moci použít se svými učitelkami i jako víceúčelový prostor pro svoje aktivity, hry a společenské akce školky. V určitých situacích bude možné tělocvičnu využít i jako klasickou školní třídu, například při dalších rekonstrukcích nebo mimořádných situacích. V 1. patře budou k dispozici dále dvě třídy o kapacitě celkem 48 dětí, šatny, sociální a hygienické zázemí včetně skladu pomůcek a lůžkovin. Stavební úpravy se také týkaly stávajících teras, které byly zastřešeny včetně chodníků podél jednotlivých pavilonů. V rámci dokončení bude v jarních měsících upravena i část školní zahrady. Kromě nového pavilonu a dalších stavebních úprav jsme mysleli i na to, aby děti byly spokojené i co se jídla týká. Modernizací tedy prošla i školní kuchyně, která již bude vyhovovat stávající kapacitě mateřské školky.

ÚMO Plzeň 4, odpovídá místostarosta Zdeněk Mádr (ODS): Otázka: Vzniknou na čtvrtém městském obvodu nějaké nové cyklostezky?
Odpověď: V současné době máme připravenou cyklostezku z Újezdu do Červeného Hrádku. Chtěli bychom ji vybudovat co nejdříve, jakmile bude stavební povolení a uděláme výběrové řízení. Měla by to být spojnice z ulice Jižní do ulice Na drážkách v Újezdě. Cyklostezka vznikne jako součást Červenohrádecké ulice, jejíž rekonstrukce by měla být letos zahájena mezi Újezdem a Červeným Hrádkem. Bude tak součástí mezinárodní cyklostezky číslo 3, která vede z Prahy až do Paříže.

Chtěli byste se zástupců obvodu zeptat na něco, co vás trápí, ale nikdy jste neměli příležitost? Napište nám otázku na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my se zeptáme za vás.