Problém pro hokejovou Plzeň. Škodovka přišla na dva zápasy o elitního útočníka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 29. leden 2021 13:44
hokej, straka ilustrační foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Plzeňský útočník Petr Straka vyfasoval od Disciplinární komise zákaz startu ve dvou dalších zápasech za faul na Tomáše Redlicha z úterního západočeského derby.

K situaci došlo v 18. minutě utkání, hlavní rozhodčí Pavel Mrkva a Roman Obadal vyloučili Petra Straku na dvě minuty za napadení. Na základě podnětu karlovarského klubu se případem ve zkráceném řízení zabýval předseda disciplinárky Viktor Ujčík. „Po prostudování videozáznamu shledal, že zákrok směřoval na protihráče, který nebyl v držení kotouče a s ohledem na své postavení se na střet nemohl připravit. Před zákrokem, vedeným mimo zorný úhel protihráče, hráč navíc s cílem dosáhnout jeho vyšší intenzity výrazně zvýšil rychlost," píše se v tiskové zprávě.

Předseda disciplinární komise vyhodnotil zákrok Straky jako napadení a plzeňského útočníka potrestal vzhledem k intenzitě a způsobu provedení zákroku nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání, přičemž přihlédl k tomu, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a protihráč utkání dokončil.