Zastřelil přítelkyni i jejího údajného milence. Za dvojnásobnou vraždu půjde muž na 19 let do vězení

Zveřejněno v Krimi
Od - středa, 6. říjen 2021 11:51
Zastřelil přítelkyni i jejího údajného milence. Za dvojnásobnou vraždu půjde muž na 19 let do vězení Foto: ZAK TV/V. Bartoš

Jednašedesátiletému Miroslavu Kumberovi z Horního Slavkova na Sokolovsku vyměřil dnes Krajský soud v Plzni za dvojnásobnou vraždu trest odnětí svobody na 19 let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Kumbera v lednu zastřelil v Horním Slavkově legálně drženou zbraní svou přítelkyni a jejího údajného milence. Podle rozsudku soudu má také zaplatit poškozeným odškodné víc než tři miliony korun.

"Pokud jde o skutková zjištění a právní kvalifikaci, tak tam vůbec nic nenamítám. Ale jsem na rozpacích z toho, že byl zařazen do věznice se zvýšenou ostrahou. Mám za to, že je to člověk, který je starší, než je většina pachatelů. Myslím si, že by jeho trest mohl probíhat v mírnějším režimu," uvedla obhájkyně Jitka Fišerová. Podle ní je Kumbera ve špatné psychické kondici. "Chápe, že jsou následky neodstranitelné a už s tím nic nemůže nic dělat. Je tím zasažena i jeho rodina," dodala.

K vraždě došlo 16. ledna v podvečer. Kumbera si tehdy všiml v Horním Slavkově auta, v němž byl jednačtyřicetiletý muž a Kumberova přítelkyně, která ale byla vdaná za dalšího muže. Zastavil u auta, vystoupil ze svého vozu a přišel k druhému autu. Po slovní rozepři obžalovaný ženu i muže zastřelil legálně drženou zbraní Tokarev ráže 7,62 milimetru. Každého z nich střelil dvakrát do hrudníku, střely zasáhly srdce obou poškozených. Muž i žena byli a místě mrtví. Kumbera se k zastřelení své šestatřicetileté přítelkyně a jejího údajného jednačtyřicetiletého milence v přípravném řízení i u soudu přiznal, což vzal nakonec soud jako polehčující okolnost. Kumberovi přitom hrozil i výjimečný trest v rozmezí 20 až 30 let.