Krajský soud v Plzni poslal ženu za smrt novorozeného syna na šest let do vězení

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 18. duben 2024 13:07
Krajský soud v Plzni poslal ženu za smrt novorozeného syna na šest let do vězení ilustrační. Foto: pixabay

Na šest let do vězení poslal ve středu Krajský soud v Plzni mladou ženu za smrt jejího novorozeného syna. Chlapec měl potíže s dýcháním, matka ale nepřivolala zdravotnickou pomoc a snažila se ho léčit podle rad na internetu. Informují o tom dnes deníky Právo a Mladá fronta Dnes (MfD).

"Soud rozhodl v souladu s obžalobou včetně navrhovaného trestu," řekla Právu státní zástupkyně Věra Brázdová, která ženu vinila z ublížení na zdraví s následkem smrti. Obžalovaná si podle MfD nechala lhůtu pro odvolání. Pokud se odvolá, případ bude řešit Vrchní soud v Praze.

Událost se stala v únoru 2022. Tehdy dvanáctidenní syn opakovaně přestával dýchat, na což matku upozorňoval i monitor dechu. Žena z obav, že by jí orgán sociálně-právní ochrany dětí mohl odebrat starší dítě, nepřivolala lékařskou pomoc a hledala informace o léčebných postupech na internetu. Domnívala se, že dítěti zaskočilo mléko. Zdravotníky žena přivolala až po sedmi hodinách, kdy už chlapci nebylo možné pomoci. Příčinou úmrtí byl podle soudního znalce otok mozku.

čtk