Vodárna má připravený krizový scénář pro případ druhé vlny epidemie koronaviru

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 30. červenec 2020 12:11
upravna vody_vodarna_plzen018 Úpravna vody Vodárny Plzeň.

Dostatek ochranných pomůcek i dezinfekce pro případ, že by bylo třeba čelit dalšímu ataku onemocnění Covid-19 má připravena Vodárna Plzeň. „Stejně jako v době, kdy udeřila první vlna pandemie, zavedli bychom včas soubor nejrůznějších opatření, kterými bychom vyloučili ohrožení vodárenských provozů, klientů i pracovníků vodárny,“ uvedl generální ředitel Vodárny Jiří Kozohorský.

Připravený krizový scénář předpokládá zejména striktní rozdělení zaměstnanců do pracovních skupin tak, aby se co nejvíc zamezilo osobnímu kontaktu mezi pracovníky a tím případnému šíření nákazy. Znovu by bylo zavedeno omezení pohybu osob v administrativních budovách a nastavena výhradně elektronická a telefonická komunikace se zákazníky.

Provoz Úpravny vody na Homolce, kde se vyrábí 500 litrů pitné vody za sekundu, by fungoval zcela nezávisle na ostatních částech vodárny tak, že vybraní zaměstnanci by byli na pracovišti nepřetržitě potřebně dlouhou dobu bez možnosti opustit provoz. Laboratoř by začala znovu vyrábět vlastní dezinfekci.