Tradiční akci nezrušil koronavirus, ale nedostatek srážek

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 4. listopad 2020 11:44
foto: Drahotínský rybník foto: Drahotínský rybník

Tradiční listopadový výlov městského Drahotínského rybníka v katastru obce Zruč se letos neuskuteční. Kvůli dlouhotrvajícímu nedostatku srážek je v něm totiž málo vody a pokud by jej rybáři při výlovu vypustili, rybník by se nestačil do příští sezony doplnit.

Město však chce tradiční předvánoční prodej ryb v městských sádkách pod rybníkem Košinářem v Plzni – Bolevci zachovat. „Ryby nakoupíme od jihočeských rybářů a pokud to dovolí opatření proti pandemii koronaviru, budeme je tady prodávat přibližně od 10. prosince,“ uvedl Richard Havelka ze Správy veřejného statku města Plzně.

Město chce také prodávat vánoční stromky ze svých lesů. Zatím s termínem vyčkává podle toho, jak se vyvine epidemická situace. Pokud to bude možné, bude prodávat stromky ve stejném termínu jako ryby na sádkách.

Drahotínský rybník, jenž je historickým majetkem města, má rozlohu 10 hektarů. Ročně se zde vyloví přibližně 10 tun ryb. Přímo na hrázi se obvykle prodá zhruba pětina, zbytek se umístí na několik týdnů do sádek a poté jdou na vánoční prodej. Už v loňském roce rybáři posunuli kvůli nedostatku vody termín výlovu Drahotínského rybníka z tradičního konce listopadu na polovinu prosince. Další výlov plánují na rok 2021.