Obyvatelé Doubravky nechtějí karanténní místo pro bezdomovce. Zaslali vedení města a zastupitelům petici

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 4. listopad 2020 21:56

Téměř 1000 obyvatel plzeňského čtvrtého obvodu ve středu zaslalo vedení města Plzně a zastupitelům petici proti zřízení karanténního místa pro lidi bez domova v městské části Doubravka.

"V této těžké době se na vás obracíme s občanskou peticí, jejíž cílem není narušovat soudržnost mezi obyvateli Plzně, ale poukázat na nevhodnost umístění tzv. „karanténního prostoru“ pro osoby bez domova do budovy bývalé 6. ZŠ ve Školní/Masarykově ulici. Respektujeme nutnost zřízení karanténního místa na území města Plzně a oceňujeme přístup města Plzně v jarní vlně onemocnění COVID 19, kdy bylo pro osoby bez domova zřízeno stanové městečko, jehož součástí byl i karanténní prostor. Zásadně ale odmítáme zřízení karanténního prostoru pro osoby bez domova v budově bývalé 6. ZŠ. Předpokládáme a zároveň pevně doufáme, že město Plzeň má již připravené vhodnější řešení, které vzniklo na základě odborné přípravy města na druhou vlnu onemocnění COVID 19," píše se mimo jiné v petici.

V budově bývalé konzervatoře v Masarykově ulici má být 16 lůžek. Pokyn ke spuštění musí vydat krajská hygienická stanice, což se dosud nestalo. Radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký (ČSSD) dříve uvedl, že město objekt zabezpečí tak, aby lidé s nařízenou karanténou, byli jen uvnitř. Obyvatelé obvodu tak s nimi nepřijdou do styku. Na dodržování pravidel má dohlížet městská i státní policie, zajištěna by měla být nepřetržitá služba sociálních pracovníků a zdravotníků.