Objevte kouzlo skandinávského bydlení

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - pondělí, 7. září 2020 23:45

Žít v souladu s přírodou je pro Skandinávce velice důležité. Víte proč je skandinávský styl bydlení tak oblíbený? Většina lidí se cítí dobře v jednoduchém, elegantním a útulném bydlení.

Jaké jsou hlavní znaky severského interiéru?

  1. V interiéru je dostatek světla

Stěny v bílé nebo velmi světlé barvě přináší do interiéru vytoužené světlo, protože na severu ho mají nedostatek. Skandinávci se vyhýbají i bohatě zdobeným závěsům a záclonám. Prostory jsou otevřené a vzdušné bez tmavých zákoutí. V místnostech je několik zdrojů světla. Stropní svítidla jsou doplněna o lampy a svícny.

  1. Interiér je jednoduchý

Jednoduchý, ale rozhodně ne nudný.  I přes převládající světlé barvy si skandinávský styl bydlení dokáže vyhrát s detaily. Velkou roly hrají textury a různé materiály především na textiliích. Barvy do prostoru vnese např. barevné designové křeslo nebo interiérový doplněk.

  1. V hlavní roli přírodní materiály

Dřevo, kov a kámen najdete v každém skandinávském interiéru. Na severu mají dřeva dostatek, proto je důležitou součástí jejich bydlení. Používají ho na podlahy, doplňky a především nábytek. Trendem jsou desky jídelního stolu z masivu, které mají nohy či odstavce z černého kovu. V chladných severských dnech Skandinávci milují posezení u hořícího krbu.

 

Fotogalerie