Vybíráte zahradní nábytek? Jak se vyhnout zklamání

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - středa, 27. červenec 2022 15:40
Vybíráte zahradní nábytek? Jak se vyhnout zklamání ilustrační. Foto: pixabay

Letní večery lákají k sezení v zahradách a na terasách. Pro kvalitní odpočinek i zábavu nepodceňujte výběr zahradního nábytku. V nabídce obchodů najdete velký výběr židlí, stolů, pohovek, laviček i houpaček. 

zahradní nábytek plzen cz 2Jak si vybrat zahradní nábytek, abyste se vyhnuli zklamání?

Základem je výběr materiálu. Váháte mezi plastem a dřevem? Dřevo je krásná a léty prověřená klasika, o kterou je třeba pečovat. Do exteriéru jsou vhodnější tvrdší dřeviny, jako je dub nebo exotický teak. Takové dřevo zvládne i naše zimy. Smrk nebo borovice jsou sice levnějším materiálem, ale bez moření a lakování vám venku dlouho nevydrží. Zvažte, kolik času chcete péči o zahradní nábytek obětovat.

Pokud narazíte na dřevěný nábytek s Certifikátem FSC, jedná se o dřevo ze šetrně obhospodařovaných lesů, jehož nákupem neškodíte přírodě. Tato organizace hlídá i nezákonné těžby dřeva.

zahradní nábytek plzen cz 3Pokud zvolíte plast, podívejte se na nabídku moderního umělého ratanu. Bílým plastovým židlím už dávno odzvonilo. Plastový zahradní nábytek je potřeba ochránit v zimním období a najít uskladnění na místě kde nemrzne.

Hliníkový nábytek vás přesvědčí svojí váhou a variabilitou. Často je tento nábytek i mnohem skladnější než nábytek ze dřeva. Vyrábí se v kombinaci s jinými materiály, například textilním výpletem sedáků.

Na internetu najdete mnoho akčních nabídek, jako u každého sedacího nábytku je vhodné si materiály otestovat naživo a opravdu si na něj sednout.

Při výběru nábytku myslete i na skladnost, abyste měli na zimu nábytek kam uklidit. Případně, kde mít schované záložní židle, když vás překvapí větší návštěva.

PR