Mezi Roudnou a Bílou Horou neprojedete, pokračuje stavba východního okruhu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 2. duben 2020 17:12
042b4760db0b7897ade4b3bf8282fe28 ŘSD

Z důvodu pokračování výstavby východního okruhu města Plzně (silnice I/20 a II/231 Plaská – Na Roudné – Chrástecká) neprojedou řidiči od pondělí 6. dubna mezi Roudnou a Bílou Horou. Roudná bude přístupná jen z centra města Plzně.

Spojovací silnici Na Roudné přetne demolice současného železničního mostu, poté se začne se stavbou nového železničního viaduktu a kruhového objezdu v křižovatce ulic Na Roudné – Jateční. Z důvodu uzavření ulice Na Roudné dojde ke změně trasy autobusu městské hromadné dopravy linky 20.

Doprava z Jateční ulice bude převedena na dočasnou komunikaci vedenou mimo mosty. Ulice Na Roudné bude v prostoru staveniště úplně uzavřena pro všechny, i pro pěší. Průjezd tímto dopravním uzlem bude možný až po dokončení celé stavby, to znamená v dubnu 2021. Provoz na stávající okružní křižovatce U Velkého rybníka bude beze změn. Výluka na železnici bude probíhat od 30. dubna do 11. září 2020.

Změny se také dotknou městské hromadné dopravy v Plzni, konkrétně linky 20. Trasa linky mezi zastávkami „Bílá Hora, žel. st.“ po Bílou Horu a Zruč-Senec se nemění, stejně tak trasa z centra města po novou konečnou zastávku „V Ráji“ (a zpět) je beze změn po stálé trase. Trasa od zastávky „Bílá Hora, žel. st.“ směrem do centra města (po zastávky „Mrakodrap“, respektive „Goethova“) je převedena do ulic Jateční, Rokycanská, U Prazdroje, Šumavská, Americká. Uzavírka ulice Na Roudné nevyvolá zrušení žádné ze zastávek linky 20. Autobus linky 20 má konečnou na zbudované točce za úpravnou vody v ulici Na Roudné.