Uzavřené hranice zachytily už několik celostátně hledaných

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 2. duben 2020 16:16
89827761_10219001560042339_1317868173126533120_n ilustrační foto: Policie ČR

Celostátně hledaní i schovaní v autobuse. Policisté, kteří hlídají hranice, řeší také kuriózní případy.

Na hraniční přechod Folmava přijely čtyři cizinky, které chtěly vycestovat do Německa. "Při kontrole policisté zjistili, že ženy vstoupily do České republiky již v době nouzového stavu dne 19. března odpoledne. Policisté je do České republiky vpustili, neboť cizinky čestně prohlásily, že Českou republikou pouze projedou za účelem tranzitu do domovské země a vztahovala se ně tehdy platná výjimka," popsala policejní mluvčí Martina Korandová. Vstup cizinek však muži zákona zaevidovali a to se vyplatilo. Zjistili jsme, že cizinky v čestném prohlášení neuváděly pravdu a do naší republiky vstoupily za účelem práce. Pohybovaly se v Praze, a když přišly o práci, chtěly vyjet zpět," podotkla Korandová. Po provedených úkonech byly cizinky odbaveny na hraničním přechodu a vycestovaly do Německa. "Porušení předpisů oznámíme příslušnému úřadu k vyřešení," upřesnila policejní mluvčí.

Na kontrolním stanovišti Rozvadov policisté v rámci služby zastavili autobus, který vezl cestující z ciziny. "Řidič uvedl, že veze 54 osob, ale policisté obdrželi ke kontrole pouze 53 cestovních dokladů," podotkla Korandová. Policisté podle ní následně zjistili, že čtyřiatřicetiletá žena, která jej nepředložila, měla důvod. "Byl na ní vydán příkaz k zatčení a předali ji příslušným orgánům.

Příkaz k dodání do výkonu trestu byl vydán Okresním soudem Most i na jednašedesátiletého muže, který s dalším pánem, chtěl vjet do naší republiky.  I při kontrole mladšího, sedmadvacetiletého muže, zjistili kolegové, že i na něj vydal Okresní soud Praha 2 příkaz k zatčení. "V úterý v půl deváté večer je policisté omezili na osobní svobodě, staršího předali kolegům z borské věznice a mladšího převezli k dalším úkonům do Prahy," dodala Korandová.